انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21920
09:56
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد

اجرای طرح «شهیدپژوهی» در مدارس همدان

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان از اجرای طرح «شهیدپژوهی» در مدارس استان همدان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل از فارس؛مصطفی خزاعی از اجرای طرح «شهید پژوهی» در مدارس همدان خبر داد و با بیان اینکه شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند، اظهار کرد: امروز استقلال، عزت، اقتدار و آبروی ما به برکت خون مطهر شهداست که در راه آزادی و عزت میهن سر از پا نشناختند.

وی گفت: در این طرح دانش‌آموزان استان به صورت گروهی و انفرادی به تحقیق در مورد زندگینامه شهیدی می‌پردازند که مدرسه آنها به نام آن شهید مزین شده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان  هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی دانش‌آموزان با شهدا عنوان کرد و افزود: در این طرح زندگینامه تمام شهدای گرانقدر اعم از دانش‌آموز و فرهنگی که مدارس و مراکز فرهنگی و  آموزشی استان به نام ایشان مزین شده است، توسط دانش‌آموزان همان آموزشگاه و مرکز تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه ما باید تلاش کنیم در مقابل موج تبلیغات دشمنان، یاد و خاطره شهیدان را زنده نگه داریم، خاطرنشان کرد: در مرحله استانی این طرح که به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا برگزار  می‌شود، از منتخبین استانی تقدیر به عمل خواهد آمد.

خزاعی با بیان اینکه معمولاً در طرح‌های شهیدپژوهی از شهدای دانش‌آموز و یا شهدای فرهنگی استفاده می‌شود چراکه این امر باعث الگوبرداری توسط دانش‌آموزان و اولیای آنها از آرمان‌ها و اهداف شهدا می‌شود، افزود: این مهم سبب اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهیدپژوهی را می‌توان یکی از بهترین طرح‌ها در راستای امور تربیتی و پرورشی در مراکز آموزش و پرورش برشمرد، گفت: امید است بتوانیم آرمان‌ها و اعتقادات شهدا را به دانش‌آموزان که جامعه هدف هستند به خوبی نشان دهیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها