انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21921
10:06

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران: پدافند غیر عامل در بُعد فکری و عقیدتی جدی گرفته شود

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اهمیت بعد فکری و عقیدتی پدافند غیر عامل، گفت: آسیب های جدیدی در حوزه فکری و عقیدتی در حال ظهور است که باید با رویکرد پدافند غیر عامل از آنها جلوگیری کنیم.
نسخه مناسب چاپ

«علی سهرابی» در جلسه پدافند غیر عامل آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: دو نگاه جدی در آموزش و پرورش استان درباره پدافند غیر عامل وجود دارد. نخست اینکه باید برای دانش آموزان، خانواده ها و کل جامعه فرهنگ پدافند غیر عامل نهادینه شود.

وی افزود: در نگاه دوم اقدامات پیشگیرانه قرار دارد که در این راستا در خصوص جلوگیری از تهدیدات و آسیب ها باید اقدامات پیشگیرانه ای داشته باشیم تا از دانش آموزان و فرهنگیان در مقابل مشکلات و آسیب ها صیانت کنیم.

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: پدافند غیر عامل برنامه های خوبی برای محافظت جسمی و سخت افزاری مردم دارد در حالی که باید به آسیب های اعتقادی، روحی و روانی هم توجه کرد تا از انحرافات و انواع آسیب های اجتماعی که در اعتقادات مردم نفوذ می کنند جلوگیری کنیم.

صحت مدارک تحصیلی موجب اعتماد عمومی است

این مقام مسئول همچنین در جلسه کمیته پیشگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک تحصیلی نیز گفت: صحت و اعتبار مدارک تحصیلی باعث اعتماد مردم به دستگاه تعلیم و تربیت می شود.

سهرابی با بیان اینکه اعتماد مردم به دستگاه تعلیم و تربیت سرمایه بزرگی است که نباید از آن غافل بود، تصریح کرد: بنابراین پیشگیری از جعل اسناد و مدارک تحصیلی گام نخست این اعتماد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ضعف آشنایی مدیران با قوانین موجب افزایش آسیب ها در این حوزه می شود، ابراز کرد: به ویژه در مدارس بزرگسالان، آشنایی با قوانین و مقررات می تواند تا حد زیادی در پیشگیری از جعل مدارک تحصیلی کمک کننده باشد.

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مصاحبه تخصصی با مدیران مدارس بزرگسالان باید در دستور کار کمیته انتصاب قرار گیرد، افزود: عزم کمیته پیشگیری و مقابله با جعل، در برخورد با هرگونه تخلف بسیار جدی است و جای بسی خشنودی است که مازندران در این زمینه کمترین مشکل را داراست. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها