انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22012
12:07
مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

شرایط کاندیدا شدن فرهنگیان در انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۲ سال سابقه ی خدمت، داران بودن مدرک کارشناسی و ۵ سال عضویت در صندوق از شرایط ثبت نام در انتخابات نمایندگان منتخب عضو صندوق ذخیره فرهنگیان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، اصغر حصیری در نشست خبری امروز گفت: ماده ۱۲ قوانین صندوق ذخیره فرهنگیان به وزیر اجازه داده است تا ۳ نفر را به انتخاب خود عضو هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کنند.

وی افزود: وزیر از اختیارات خود استفاده کرده و تصمیم گرفته است تا معلمان منتخب این انتخابات از طرف وزیر به عنوان هیات امنا در صندوق حضور داشته باشند.

به گفته مشاوره اقتصادی وزیر آموزش و پرورش، در این انتخابات ۲ نفر به عنوان هیات امنا و یک نفر به عنوان بازرس به صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی می شوند.

حصیری بیان کرد: در مرحله اول انتخابات، ۸۳ نفر از معلمان استان ها به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: در مرحله دوم انتخابات که در تهران و با حضور معلمان منتخب مرحله اول انجام می شود، ۳ نفر به صورت نهایی انتخاب و به صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی می شوند.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش گفت: کسانی که انتخاب می شوند در  هیئت امنا حضور دارند و در انتخاب هیئت مدیره نیز نقش خواهند داشت. 

وی با بیان اینکه برای کاندیداتوری این انتخابات از ۱۱ بهمن ماه ثبت نام می شود، گفت: این ثبت نام تا ۱۷ بهمن ادامه دارد، ۱۷ الی ۱۸ بهمن به معرفی کاندیداها اختصاص دارد و سپس رای گیری از طریق صندوق سامانه الکترونیکی انجام می شود.

حصیری تصریح کرد: نتیجه نهایی مرحله اول انتخابات صندوق، روز ۲۰ بهمن اعلام خواهد شد.

وی گفت: این طرح به صورت آزمایشی است و نمایندگان فرهنگیان عملکرد صندوق را به کلیه فرهنگیان ارایه می دهند.

مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش گفت: فرهنگیانی که می توانند ثبت نام کنند باید ۱۲ سال سابقه  پیمانی یا رسمی‌ داشته باشند، ۵ سال عضو صندوق دخیره باشند و دارای  مدرک کارشناسی و معادل آن باشند. معاونان وزیر، مدیران کل استان ها، روسای مناطق و شهرستان ها نیز نمی توانند در انتخابات ثبت نام کنند.

مهر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها