انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22036
09:01
سردار غیب‌پرور در نشست سرآمدان فناوری و صنعت:

باید برای منافع ملی کشور تلاش کنیم/حمایت از ابتکارات نباید پشت درب ها و روی میزها بماند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه حمایت از ابتکارات نباید پشت درب ها و روی میزها بماند، گفت: چیزی که امروز نیاز داریم راهکارهای انقلابی و عملیاتی است.
نسخه مناسب چاپ

سردار غیب پرور پس از افتتاح نمایشگاه  طی سخنرانی با گرامی داشتن ایام الله دهه فجر گفت: خداوند متعال را سپاس گزاریم  که بعد از قرن های متمادی ، شاهد تحقق حاکمیت دین خدا در یک انقلاب رهایی بخش هستیم و باید قدردان این انقلاب الهی باشیم.

 وی ضمن تشکر از وزارت خانه ها و سازمان های یاری دهنده ی بسیج مهندسین صنعت در برپایی این نمایشگاه اظهار داشت:
جمهوری اسلامی به لطف خدا هم دارای نیروی انسانی مجرب، متخصص ، با سواد و فهیم است و هم معادن زیادی در کشور وجود دارد.

 رییس سازمان بسیج مستضعین با اشاره به اهداف بلند انقلاب برای رشد و بالندگی در تمامی شقوق و ابعاد تصریح  کرد:  متاسفانه در بخش صنعت دارای کندی هستیم و آن گونه که باید رشد نکرده ایم که برای برون رفت از مشکلات موجود نیازمند طرح جدید هستیم.

وی به فعالیت 190 هزار مهندس بسیجی در صنعت، عمران و کشاورزی اشاره نموده و خاطرنشان کرد: نه تنها کمبود نیروی انسانی و متخصص نداریم که هم اکنون تعداد زیادی دانشجو، در این حوزه در دانشگاه های ما مشغول تحصیل می باشند.

رییس سازمان بسیج مستضعین در همین خصوص افزود: باید صنعت را آسیب شناسی عمیق و علمی نمود تا تحقیقا ببینیم و بدانیم مشکلات اصلی صنعت کجا است.

 سردار غیب پرور به دو نکته اصلی در این آسیب شناسی این گونه اشاره نمود: اولین نکته این است که در حوزه نیروی انسانی در بخش صنعت نیازمند آموزش مدیران متخصص هستیم که این نکته نافی زحمات مسئولان کشور نیست.

وی ادامه داد بحث بر سر تعاملات و ارتباطات سیستم ها و دیوان سالاری های اداری صنعت، می باشد که در حال حاضر نظام مدیریتی انقلابی تحول گرا در صنعت نداریم

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج مستضعفین گفت:در صورت تحول مدیریتی بسیاری از راه ها به شکل میانبر تحقق یافته و قطعا می توانیم از هزاران نیروی متخصص استفاده صحیح بنماییم.

وی دومین نکته را عارضه یابی عملیاتی صنعت دانسته و عنوان کرد: متاسفانه بخش عمده ای از پایان نامه ها و پژوهش ها که در این موضوع کار کرده اند در بایگانی کتابخانه ها و دانشگاه ها خاک خورده و عملا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

سردار غیب پرور کشور را متعلق به همه دانسته و تاکید کرد: باید منافع اصلی کشور را در نظر گرفته و تمام تلاشمان

بنماییم تا به جایگاهی برسیم که درشأن انقلاب اسلامی است.

 

 وی افزود:امام امت پرچمی را برافراشت که آن پرچم گویای معرفت و بصیرت ملتی بود که در مقابل رژیم شاهنشاهی ایستادگی کرده و می خواستند به اوج کرامت و استقلال برسند

رییس سازمان بسیج مستضعفین  بار دیگر آسیب شناسی صنعت را ضرورت خوانده و خاطر نشان کرد: اگر آسیب شناسی را ملاک عمل قرار دهیم آنگاه اقتصاد مقاومتی را باور خواهیم کرد. مشکل موجود آن است که اقتصاد مقاومتی را باور نکرده ایم که اگر باور داشتیم شب و روز را بی وقفه برای تحقق این امر فعالیت می نمودیم.

وی با اشاره به تخصص جوانان هم در ایده و هم در کارهای نو در حوزه صنعت تصریح  کرد: ضرورت دارد طرح خیرین صنعت را عملیاتی نموده تا بتوانیم از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم که لزوما بحث جذب مالی نبوده بلکه می توان و باید از فکرهای مردمی برای پیشرفت صنعت استفاده نمود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج مستضعفین  لزوم حمایت از طرح های جوانان متخصص را یادآور شده و گفت: این امر نیازمند مدیریت انقلابی و تحول گرا می باشد که اگر این مدیریت نباشد مشکلات فرا روی جوانان ادامه خواهد یافت.

 وی  همچنین به اقدامات جوانان متخصص در دفاع مقدس اشاره و یاد آور شد: پل بعثت شاهکار مهندسین بسیجی کشور است که در اروند با سرعت 70 کیلیومتر در ساعت آن هم در بحبوحه جنگ با اقدامی انقلابی انجام شد.

سردار غیب پرور در همین خصوص گفت: پل حضرت سید الشهدا(ع) در عملیات خیبر درحالی به طول 13 کیلومتر در جزیره مجنون ساخته شد که در بزرگ ترین جنگ های دنیا طول پل ها نهایتا به چندصد متر می رسد.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: باید صنعت موجود در کشور را تکانی انقلابی داد که بسیج مهندسین صنعت در این راستا چند اقدام مهم را باید به سرانجام برساند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین چهار اقدام اساسی را این گونه بر شمرد که کمک به کارآمدی صنعت با اولویت نظام مدیریتی، تقویت نیروی انسانی  متعهد و متخصص، ارائه مدل نوسازی صنعت و نهایتا رصد دائم و مستمر صنعت کشور از جمله اقدامات اساسی باشد.

 گفتنی است سردار غیب پرور از غرفه های نمایشگاه بازدید نموده و از نزدیک با سرامدان صنعت و فناوری کشور گفتگو نمود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها