انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22185
11:14
دبیر چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه:

حقوق معلمان ابتدایی باید از میانگین حقوق کارکنان دولت بیشتر شود

دبیر چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه گفت: حقوق معلمان ابتدایی باید از میانگین حقوق کارکنان دولت بیشتر شود چون مدیریت رفتلر چند میلیون کودک را بر عهده دارند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، غلامعلی افروز دبیر چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه در این همایش که با حضور وزیر آموزش و پرورش در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، با نقد تمرکز زیاد بر بحث هوشمندی گفت: قشنگ ترین مدارس ما آنهایی است که معلمان در آن حضور موثر دارند. اگر مدرسه را سینما هم کنیم، بچه ها دچار عادت زدگی الکترونیکی می شوند و قدرت تعامل بین فردی و ارزش های اخلاقی و دینی را از دست می دهند. این مدارس نیاز به معلم هوشمند دارد.

وی ادامه داد: در ۵ حوزه تعلیم تربیت معلمها هستند که نقش اصلی دارند و بیشترین قصور ما در همین حوزه بوده است و طی چهار دهه به معلم ها کم بها داده شده است و چون به معلم ها بها داده نمی شود، معلم ها هم کلاس ها را کلیشه ای می بینند و وقتهای دیگر را می روند کلاس تست زنی راه می اندازند. حقوق معلمان ما باید بالاتر از میانگین حقوق کارمندان دولت باشد چرا که مدیریت رفتار چند میلیون کودک را به عهده دارند.

افروز همچنین با اشاره به مدرک مورد نیاز معلمان ابتدایی بیان کرد: ما یک نفر با فوق دیپلم و لیسانس را می فرستیم سر کلاس ها در حالیکه هوش بچه ها بالا رفته است. باید معلمی سر کلاس ابتدایی برود که دانش آموز و علوم تربیتی را خوب بشناسد. باید معلمی باشد که هوش و خلاقیت را بشناسد و قدرت تمیز بین دانش آموزان را داشته باشد. با چنین تفاسیری نباید کمتر از فوق لیسانس در مقطع ابتدایی معلم گزینش کنیم و تازه در میان متقاضیان فقط ۱۰ درصد قابلیت این را دارند معلم ابتدایی شوند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش رسالت سلامت روانی و سلامت اخلاقی و مسئولیت بچه ها را به عهده دارد و این مهمتر از ساختن یک تعداد دیپلمه هست.

به گفته وی اگر آموزش و پرورش خوب عمل کند شاهد این خواهیم بود که اعتیاد کاهش پیدا کند و زندان ها جمع شود و اینهمه پرونده قضایی نداشته باشیم. چرا که آموزش و پروش در صف اول پیشگیری است.

مهر/

وی گفت: ما اینجا سرمایه گذاری نمی کنیم و بعد مجبور هستیم بعدها در زندان ها هزینه کنیم. 

افروز در بخش دیگر سخنان خود گفت: از سوی دیگر در آموزش و پرورش فعلی تناسبی بین ضریب سختی دروس و هوش بچه ها وجود ندارد. گاه یک درس در مقطع چهارم ابتدایی سخت تر از نقطه پنجم است. یعنی دروس بر اساس رشد تحولی بچه ها تدوین نمی شود. کسانی که متخصص تالیف کتب بودند سمت تالیف کتب کمک آموزشی رفته اند.

این استاد دانشگاه همچنین با بیان اینکه نباید در مقطع ابتدایی برای پسران معلم خانم به کار گرفته شود، گفت: این موضوع تضییع حقوق دانش آموزان پسر است. ما نیاز مبرم به معلمان مرد خوش تیپ و خوش اخلاق داریم. آنها حق دارند با معلم همجنس خود کلاس داشته باشند و بدانیم که سن بلوغ کاهش پیدا کرده است و به دبستان رسیده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها