انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22211
10:55

زاهدی: تعطیلی مدارس سمپاد و معضل هدررفتن استعداد دانش‌آموزان تیزهوش

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کمیت مطالب درسی زیاد است, گفت: چه کار باید کنیم تا تعطیلی مدارس سمپاد به از بین رفتن خلاقیت منجر نشود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی زاهدی در چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به اینکه 28 نوع مدرسه در کشور داریم, اظهار کرد: در بحث حذف مدارس تیزهوشان اساتید دانشگاه باید نظرات کارشناسی خود را اعلام کنند.

وی افزود:  آیا این همه حجم مطالب درسی برای دانش‌آموزان ضروری است؟ باید تجدیدنظر در کمیت دروس داشته باشیم و کمیت آن زیاد است و فرصت کافی برای مهارت‌آموزی در مدارس نداریم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: چرا در مدرسه به صورت عملی درس سبک زندگی ایرانی و اسلامی را ندهیم؟ آیا اهمیت این درس کمتر از ریاضی است؟

زاهدی بیان کرد: از دانش‌آموزان بازداشتی در اغتشاشات اخیر پرسیدند گفت من اصلا ماهیت انقلاب را درک نکردم و خبر ندارم در دوران پس از انقلاب چه پیشرفت‌هایی داشتیم این نشان می‌دهد فضای مجازی چگونه اثرات مخربی بر دانش‌آموزان دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است مدارس متنوع نداشته باشیم چگونه استعداد آنها را شکوفا کنیم, گفت: چه کار باید کنیم تا تعطیلی مدارس سمپاد به از بین رفتن شکوفایی خلاقیت دانش‌آموزان منجر نشود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها