انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22260
15:15

یادواره شهید حبیب شریفی راد شهید شاخص فرهنگیان کشور برگزار شد

کنگره ملی ۳۰۵ شهید معلم استان خوزستان و شهید شاخص فرهنگیان کشور در سال ۱۳۹۶ معلم شهید حبیب شریفی برگزار شد.

به گزارش سایت بسیج فرهنگیان، کنگره ملی ۳۰۵ شهید معلم استان خوزستان و شهید شاخص فرهنگیان کشور در سال ۱۳۹۶ معلم شهید حبیب شریفی راد اولین فرمانده فرهنگی سپاه سوسنگرد عصر امروز در سالن اجتماعات امام خامنه‌ای مجتمع فجر اهواز شد.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور، آیت‌الله محسن حیدری، فرمانده سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان، مدیرکل آموزش و‌پرورش و جمعی از خانواده‌های شهدا و مردم ولایت‌مدار خوزستان در این یادواره حضور داشتند.

شهید حبیب شریفی راد متولد سال ۱۳۳۴ در شهر سوسنگرد است. او قبل از انقلاب معلم دبیرستانی در حمیدیه بود و در فعالیت‌های انقلابی پیشگام بود.

او یک روز پس از سقوط سوسنگرد، در تاریخ ۷ مهر سال ۵۹ در جاده سوسنگرد - اهواز قصد انتقال نیرو به سوسنگرد و انتقال مهمات و اسناد مهم به اهواز را داشت که در محاصره نیروهای بعثی قرار گرفت. ماشین این معلم شهید با دوشکا به رگبار بسته شد و او و همسرش به شدت مجروح و در چنگ نیروهای بعثی افتادند.

او با وجود زخم شدید و تحمل اذیت و آزار فراوان از سوی دشمن، لب به سخن باز نکرد و در تاریخ ۸ مهر ۵۹ پس از عمری مجاهدت خستگی ناپذیر به آسمان‌ها پر کشید و از آن ساعت تا کنون هیچ خبری از پیکر پاکش به‌دست نیامد و همچنان جاوید الاثر است.
همسر شهید حبیب شریفی راد و دو نفر از همراهان شهید به مدت دو سال در اسارت قرار گرفتند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها