انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22343
12:00
مدرس حوزه و دانشگاه عنوان کرد:

نقش زن در تحقق حیات طیبه تربیت صحیح فرزندان است

حجت الاسلام والمسلمین حسینی یمین، از مدرسان حوزه و دانشگاه گفت: نقش زن در تحقق حیات طیبه تربیت صحیح فرزندان است.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   حجت الاسلام والمسلمین حسینی یمین در همایش " نقش زن و خانواده در تحقق حیات طیبه" که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) توسط کانون بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، با بیان این که مبنای حقوق و  تکالیف استعداد و ظرفییت انسان هاست، اظهار کرد: استعداد و ظرفیت زن و مرد در ابهاد جسمی و روحی تفاوت دارند.

  حسینی یمین افزود: نظام حقوقی اسلام بر اساس تفاوت های زن و مرد است.

  وی در ادامه با اشاره به نقش زن به عنوان همسر تحقق حیات طیبه، گفت: ازدواج آعاز زوجیت است که فردیت افراد در خانواده هضم می شود.

   وی با اشاره به ویژگی اقتدار در مردان و  لطافت در زنان، تصریح کرد: وقتی حیات طیبه شکل می گیرد که زن  اقتدار مرد و مرد لطافت زن را بشناسد و به آن توجه نماید.

  این مدرس دانشگاه و حوزه با بیان این که در خانه ای که اقتدار وجود دارد تربیت خوب اتفاق می افتد، افزود: نقش زن در تحقق حیات طیبه به عنوان همسر،  حفط اقتدار مرد است.

  حسینی یمین نقش زن به عنوان مادر در تحقق حیات طیبه را تربیت صحیح فرزندان دانست و تصریح کرد:  دین مبین اسلام بیش از گزاره ها به مبنای تربیت پرداخته است.

  وی با بیان این که اگر پایه های تربیت را بسازیم، تربیت درست می شود،  افزود: تربیت یعنی زمینه سازی برای شکوفایی استعدادها است.

  وی یکی از پایه های تربیت صحیح فرزندان را  مهر مادری خواند و خاطرنشان کرد: محبت ارضای نیاز فرزندان است و مادران می توانند خانه  را لبریز از محبت کنند.

،   

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها