انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22375
10:34

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد: ضرورت آموزش نیروی انسانی در زمینه امنیت اطلاعات

رییس حراست آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر ضرورت آموزش نیروی انسانی در زمینه امنیت اطلاعات، گفت: صیانت از سرمایه های سازمانی و اهمیت امنیت اطلاعات یکی از مهم ترین موضوعات در آموزش و پرورش است.

  «علی سهرابی» در جلسه کمیته راهبردی امنیت اطلاعات آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: امنیت اطلاعات در اولویت فعالیت های حراست قرار دارد.

وی تصریح کرد: حوزه فناوری اطلاعات اداره کل و ادارات تابعه به این حوزه مهم توجه داشته باشند و به آگاهسازی، آموزش و مسئولیت پذیر بودن نیروی انسانی مجموعه خود بپردازند.

سهرابی خاطرنشان کرد: با توجه به هشدارهای مراجع امنیتی همچون سازمان پدافند غیر عامل و همچنین بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش درباره حملات سایبری، برای جلوگیری از بروز مسائل و مشکلات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، رعایت نکات و موارد حفاظتی و امنیتی رایانه و شبکه ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه احتمال حملات سایبری به طور روزمره وجود دارد، گفت: این در حالی است که دستگاه ها و سازمان ها روز به روز به سرمایه های خود وابسته تر می شوند. از این رو باید اقداماتی به منظور حفاظت از دارایی ها در برابر تهدیدات داخلی و خارجی انجام گیرد.

سید علی قاسمی با تأکید بر ضرورت آشنا کردن نیروی انسانی با مباحث حفاظتی و ایمنی جهت جلوگیری از نفوذ و ممانعت از ورود آسان به شبکه های کامپیوتری، افزود: حفاظت در برابر دستیابی به اطلاعات سازمانی و یا تحریف و تغییر آن و همچنین به کاربردن محصولات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در جهت امنیت اطلاعات، نظیر برنامه های ضد ویروس و فایروال ضروری است. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها