انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22389
10:04
مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش خبر داد

پیش‌بینی ۳۴۵ خانه معلم و ۱۲ هزار مدرسه برای اسکان نوروزی فرهنگیان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه 25 هزار نفر مأمور ساماندهی مسافران فرهنگی هستند، گفت: تعداد 345 خانه معلم، 300 اردوگاه با سوئیت‌های مناسب و 12 هزار مدرسه برای اقامت موقت در ایام نوروز درنظر گرفته شده است.

گودرز کریمی‌فر در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع اسکان نوروزی برگزار شد، اظهار داشت: رسالت اصلی آموزش و پرورش، تربیت دانش‌آموزان خودباور و خداباور و تقویت و تربیت معلمانی است که بتوانند دانش‌آموزان را خلاق و پرسشگر تربیت کنند.

وی افزود: معتقدیم به علت فراوانی مسافرت‌های نوروزی فرهنگیان، باید از تمام امکانات موجود برای افزایش رفاه استفاده و بستر مناسب خدمات سفر را مهیا کنیم.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 25 هزار عوامل اجرایی مأمور ساماندهی مسافران فرهنگی هستند، گفت: تعداد 345 مرکز رفاهی خانه معلم با 14 هزار و 465 تختخواب در تراز مراکز اقامتی سه تا پنج ستاره، 300 اردوگاه با سوئیت‌های مناسب و 12 هزار مدرسه و چندین پردیس دانشگاهی برای اقامت موقت در ایام نوروز درنظر گرفته شده است.

کریمی‌فر ادامه داد: پیش‌بینی ما حدود 4.5 میلیون مسافر فرهنگی در ایام نوروز است و ماندگاری سفر دو شب و نیم تعریف شده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تقسیم بندی مدارس به سه گروه «الف»، «ب» و «ج» در گذشته، گفت: امسال به سمت کیفیت بخشی رفته‌ایم و مدارس گروه «ج» را حذف کرده‌ایم و امکانات مناسب چون یخچال و تلویزیون در کلاس‌ها قرار داده‌ایم؛ هرچند باید سوال کرد آیا امکانات گردشگری در سایر بخش‌ها با ارایه تسهیلات رفاهی برای مسافرت ارزان از سوی آموزش و پرورش قابل مقایسه است؟

وی افزود: علی‌رغم اینکه مشارکت و مساعدت جدی سایر بخش‌ها از جمله مطالبات جدی ماست، اما اگر آموزش و پرورش به کمک نیاید بسیاری افراد در نوروز در خیابان و در چادر اسکان می‌یابند و ما تلاش کردیم منزلت فرهنگیان را حفظ کنیم، اگر چه منکر نقایص نیستیم.

کریمی‌فر ادامه داد: معلمان ما بیشتر از اینها شایسته رفاهیات هستند؛ ما واقعا از خدمات رفاهی رضایت نداریم و این امر توجه ویژه‌ای می‌طلبد؛ هرچند وزیر و معاون وی شب و روز تلاش می‌کنند تا به دور از شعارزدگی، معیشت و کرامت معلمان را ارتقا دهند.

وی با اشاره به ارائه خدمات بیمه تکمیلی به یک و میلیون و 600 هزار فرهنگی، گفت: باید خدمات رفاهی بیش از این باشد؛ مراکز اقامتی چون خانه معلم نیز یکی دیگر از خدمات رفاهی آموزش و پرورش است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نمره متوسطی به این وضعیت می‌دهم ولی انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های ذیربط به لحاظ تخصیص اعتبارات کمک کنند تا خدمات رفاهی و معیشتی معلمان را تقویت کنیم و حتما بودجه و منابع پایداری داشته باشیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها