انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22453
14:39

عمده ترین نقش دانشگاه فرهنگیان درحمایت ازکالای ایرانی فرهنگ سازی است.

در اولین روز کاری سال 1397 در نشستی صمیمی، سرپرست و معاونین دانشگاه فرهنگیان استان مازندران با کارکنان مدیریت استانی و پردیس دکتر شریعتی دیدار و گفتگو کردند.
نسخه مناسب چاپ

 در این نشست که با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفری مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان مازندران و کارکنان این نهاد برگزار شد، دکتر کسائیان سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان مازندران، ضمن تبریک سال نو و عید نوروز و آرزوی سلامت و سعادت برای همه اعضای محترم دانشگاه بر لزوم پرداختن عملی به شعار سال و بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی و رسالت دانشگاه فرهنگیان در راستای تحقق این شعار تأکید داشتند.

دکتر کسائیان تصریح کرد : ممکن است اینگونه تصور شود که حمایت از کالای ایرانی عمدتا در ارتباط با صنعت معنا می شود و احتمالا ما دانشگاهیان نمی توانیم نقش مهمی در این زمینه ایفا کنیم. ایشان با نادرست خواندن این گمان ادامه دادند:  به دلیل اینکه دانشگاه فرهنگیان مرکز تعلیم و تربیت افرادی است که در آینده ای نه چندان دور معلمان مدارس این کشور خواهند بود نقش مهم و بسیار کلیدی فرهنگ سازی در این خصوص را بر عهده دانشگاهها به طور اعم و دانشگاه فرهنگیان به طور خاص دانستند.

وی با اشاره به این که دانشگاه فرهنگیان یکی از سرچشمه های تحول جامعه است اظهار داشت : نباید از نقش تولید کننده در ارائه کالای با کیفیت و مرغوب جهت جلب رضایت مشتریان غافل شد. اگر ما بخواهیم فرهنگ حمایت از صنعت، کالا و خدمات ایرانی را از یک سو و وجدان ، دقت و وسواس در تولید محصولات کیفی را از سوی دیگر  در کشور نهادینه کنیم باید از آموزش و پرورش و به تبع آن از تربیت معلم شروع کنیم.

ایشان در ادامه گفتند: ما اساتید و کارکنان دانشگاه نیز باید برای جلب رضایت دانشجویان و نهادینه کردن کار کیفی در کشور از خودمان شروع کنیم تا معلمان آینده این کشور  زیبایی های ناشی ازکار وجدانی، دلسوزانه، دقیق و گره گشایانه را به صورت عملی در دوران تحصیل خود در ما ببینند و از لذت آن بهرهمند شوند و آن را در مدارس با رفتار نهادینه شده خود اشاعه دهند. در ساعات اداری، از هرگونه اتلاف وقت خودداری نمائیم و زمان بیشتری به دانشجویان اختصاص داده و کار با کیفیت ارائه دهیم تا خدای ناکرده مشمول آیه ی "ویلَ للمطفین" نشویم.

دکتر کسائیان در پایان اشاره کرد :ابتدای هر سال زمان مناسبی برای اتخاذ برخی از تصمیمات می باشد. از همکاران ارجمند خواهشمندم برای گسترش فرهنگ گره گشایی، جلب رضایت ارباب رجوع ، کاهش اتلاف وقت در محیط اداری و ارائه کار کیفی و دلسوزانه تلاش کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها