انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22462
11:03
مديركل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد:

توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته، از اولویت های آموزش و پرورش استان است

مديركل آموزش و پرورش استان همدان گفت: توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته، از اولویت های آموزش و پرورش استان است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل ازروابط عمومي آموزش و پرورش استان،محمد پورداود در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه جوکار با قرائت آیات آغازین سوره مبارکه جمعه، اظهار کرد: در قرآن کریم تأکید خاصی بر مقوله تعلیم و تربیت شده است.

  پورداود با بیان این که تعلیم و تربیت به منزله دو بال هستند که انسان را در جهت کمال هدایت می کنند، تصریح کرد: آموزش مقدمه تربیت، اما تربیت مقدم بر آموزش است.

  وی گفت: ما به دنبال تعلیم و تربیت در تراز جمهوری اسلامی هستیم که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر آن تأکید شده است.

  پورداود تربیت را یک جریان رو به بالا و عنصر کنترل کننده خواند و خاطرنشان کرد: تربیت مبتنی بر آموزه های دین مبین اسلام به دنبال هدایت و ارتقای بشر در جهت کمال و رستگاری است.

  مديركل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به شعار سال، اظهار کرد: مشخص نمودن جهت گیری اصلی جامعه در آغاز هر سال توسط مقام معظم رهبری، نوعی برنامه ریزی کلان و هدفمند نمودن فعالیت ها در طول سال است.

  پورداود توسعه صادرات و بهبود فضای کسب و کار را از جمله نتایج مهم حمایت از کالای ایرانی دانست و تصریح کرد: اهتمام به این موضوع همان خودباوری و تکیه بر داشته های خودی است که جزء اهداف انقلاب اسلامی به شمار می رود.

  وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در بحث حمایت از کالای ایرانی، تأکید کرد: آموزش و پرورش و دیگر نهادهای فرهنگی و آموزشی نقش مهمی در این زمینه دارند.

  مديركل آموزش و پرورش استان با بیان این که پس از انقلاب اسلامی تحولات مهمی در عرصه های مختلف از جمله حوزه تعلیم و تربیت شکل گرفته است، تصریح کرد: در دستگاه تعلیم و تربیت استان نیز طی سال های اخیر گام های مهمی برداشته شده است.

  وی تصریح کرد:  توجه به مناطق کمتر توسعه‌یافته، از جمله اولویت های آموزش و پرورش استان به حساب می آید.

  پورداود در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه خوب آموزش و پرورش جوکار در سطح استان، گفت: در سایه وحدت و همدلی با محوریت ائمه محترم جمعه، کارهای بزرگی در سطح منطقه انجام شده است.

  وی با بیان این که منطقه جوکار فرهنگیان فرهیخته و دلسوز و دانش آموزان مستعدی دارد، خاطرنشان کرد: کسب رتبه سوم کنکور، پوشش 100درصدی سوادآموزی، ارتقای کیفی آموزش و برخی اقدامات عمرانی از جمله موفقیت های این منطقه به شمار می رود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها