انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22507
13:44

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: رسالت «جشنواره نوجوان سالم» تقویت باورهای دینی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: هدف و رسالت جشنواره نوجوان سالم دعوت به باورهای دینی است.
نسخه مناسب چاپ

«عسکری نیکزاد» در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم که در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، ضمن اعلام اینکه 15هزار اثر به این جشنواره ارسال شده است، گفت: 200 اثر به عنوان آثار برگزیده‌ی استانی انتخاب شدند.

وی هدف این جشنواره را تقویت و تعمیق باورهای دینی و مذهبی دانست و اظهار داشت: باورهای دینی و مذهبی موجب مصونیت افراد از انحرافات اجتماعی است.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران هدف و رسالت جشنواره نوجوان سالم را دعوت به باورهای دینی دانست و افزود: امت‌ها در همه آیین‌ها به نیکی و خیر دعوت می‌شوند ولی برخی افراد در زندگی خود به آن توجه نمی‌کنند که سبب انحراف می‌شود.

نیکزاد قرن بیست و یکم را جنگ باورها و فرهنگ ها عنوان کرد و ادامه داد: امروزه دشمنان برای پیروزی در مقابل ما از طریق جنگ نرم ورود پیدا کردند.

او به مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: سوداگران و توزیع کنندگان مواد مخدر برای اینکه نوجوانان و جوانان را به سمت مصرف مواد مخدر ترغیب کنند از شیوه‌ها و روش‌های مختلف استفاده می کنند.

نیکزاد با بیان اینکه باورهای دینی پایه اصلی پیشگیری از آسیب های اجتماعی است، تصریح کرد: در کشور ما به باورهای دینی و مذهبی توجه ویژه ای می شود بنابراین دشمنان برای آسیب به باورهای جامعه از طریق فرقه های منحرف ورود پیدا می کنند.

مدیر کل آموزش وپرورش مازندران به برنامه ریزی مناسب و تخصیص منابع در حوزه فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد: اگر در برنامه ریزی خود به منابع و اهداف توجه نشود به موفقیت نمی‌رسیم.

وی اطلاع رسانی مناسب، درباره رفتارهای پرخطر را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: اطلاع رسانی درست و مناسب در حوزه باورهای دینی به دانش آموزان داده شود تا دانش آموزان دچار انحراف نشوند.

نیکزاد با تأکید بر آموزش شیوه زندگی سالم به دانش آموزان، گفت: پیشگیری از رفتارهای پرخطر، مصرف مواد مخدر و خشونت و استفاده درست از تکنولوژی باید به دانش آموزان آموزش داده شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها