انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22814
10:40

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در آیین تکریم از معلمان نمونه مازندران: اداره امور مدارس به مدیران واگذار می شود

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تشریح سیاست های این وزارتخانه در پویاسازی نظام آموزشی گفت: یکی از سیاست های در این زمینه سپردن اداره امور مدارس به مدیران این مجموعه های آموزشی ست.

«رضوان حکیم زاده» روز شنبه در آیین تکریم از معلمان نمونه مازندران در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری بر ضرورت تکریم مقام معلم در عمل تاکید کرد و افزود: یکی از مصادیق عملی تکریم معلم ، واگذاری اداره امور به خودشان است.وی با تأکید بر این که تکریم عملی مقام معلم باید در ستادهای آموزش و پرورش به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده است تا ستادها، اختیار اداره مدارس را به مدیران واگذار و خودشان سیاست گذاری کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: تفویض اختیار، تنها یک بخشنامه اداری نیست، بلکه پذیرش این اصل مسلم است که در یک جامعه فرهنگی و آموزشی نقش مسئولان باید هدایتگری و تسهیل گری باشد.وی افزود: دخالت نکردن بقیه سازمان ها، احترام به تصمیم گیری، واگذاری حق تربیت و واگذاری امور به شکل واقعی و محترم شمردن توانایی های معلمان، مصداق احترام عملی ستادی های آموزش و پرورش به معلمان است.

حکیم زاده احترام گذاشتن به تصمیم های فرهنگیان را از دیگر مصادیق تکریم مقام معلم دانست و گفت: فرهنگیان که ارزشمندترین و شایسته ترین شهروندان کشور محسوب می شوند، می توانند در باره امور خودشان تصمیم گیری کنند و باید این اختیار به خود آنها واگذار شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تکریم فرهنگیان باید از سوی همه به صورت واقعی انجام شود و تمام دستگاههایی که دست کمک به سوی آنها دراز می شود، باید بپذیرند به جای این که آموزش و پرورش باشند، باید در کنار این نهاد آموزشی بایستند.وی احترام گذاشتن به تصمیمات آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تخصصی و پرتوان کارشناسی را ضروری دانست و گفت: باید مانند همه اصناف، تصمیماتی که وزارت آموزش و پرورش با یک پشتوانه علمی اتخاذ می کند؛ مانند حذف آزمون های آسیب رسان که منطبق بر هیچ اصول تربیتی نبود ، مورد احترام همگان واقع شود.

حکیم زاده افزود: متأسفانه شاهد بودیم دیگرانی که تخصصی در اداره علم و تعلیم و تربیت نداشتند در این زمینه تصمیم می گرفتند، در حالی که حق معلمان و حق شورای علی آموزش و پرورش است که به عنوان عالی ترین مرجع تصمیم گیری و متشکل از نخبگان، منطبق با اصول تعلیم و تربیت تصمیمی را به صلاح فرزندان این سرزمین اتخاذ کنند.وی گفت: برنامه وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید این است که همه ما باید کودکی کودکان خود را به رسمیت بشناسیم، چون زمان آن رسیده ما بزرگترها از تجاوز به سرزمین های کودکان دست برداریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این که تصمیم بگیریم کودکان آیینه آرزوهای ما بشوند و در کلاس های مختلف به جای آنها تصمیم گیری و ثبت نامشان کنیم، برچسب بزنیم و جدایشان کنیم، در نظام های آموزشی دنیا بدون کاربرد است و جوابگو نیست.وی افزود: طبقه بندی مدارس سبب بازتولید طبقات اجتماعی در جامعه می شود و شکاف اجتماعی را روز به روز بیشتر و انسجام اجتماعی را تهدید می کند.او ادامه داد: در این مسیر آگاه سازی خانواده ها رسالت مدیران و فرهنگیان است و نباید فرزندان و دانش آموزان با رفتار مقایسه ای مواجه شوند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش با بیان اینکه مازندران باسوادترین استان کشور است افزود: این استان در زمینه های متعددی از جمله جذب نوآموزان و دانش آموزان، کاهش نرخ تکرار پایه، پوشش تحصیلی و میانگین مدرک تحصیلی معلمان پیشتاز است.

در پایان این مراسم 50 تن از معلمان نمونه استانی با حضور چند تن از نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستانی تجلیل شدند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها