انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22829
10:16

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران: دغدغه امروز انجمن اولیا، توجه مدیران به نظر و نگاه آنان است

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران گفت: دغدغه انجمن اولیا این است که دیده شوند و از نظرات آنان برای تقویت مدیریت مدرسه استفاده شود.
نسخه مناسب چاپ

«سیدمحمد انصارالحسینی» در گردهمایی مدیران و رؤسای اداره‌های آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق و مسئولان و کارشناسان انجمن اولیاء مازندران که در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، اظهار کرد: عامل تعلیم و تربیت، معلم است و این به این معنا نیست که تنها آنهایی که از آموزش و پرورش ابلاغ دارند معلم هستند، بلکه اولیاء نیز معلم هستند.

وی تأکید کرد: دانش‌آموزان آن‌گونه تربیت می‌شوند که ما هستیم نه آن‌گونه که ما بخواهیم یا بگوییم.

انصارالحسینی همت اولیاء شور و نشاط و جریان زندگی را در مدارس رونق می‌بخشد، افزود: مدرسه شایسته نیاز همه‌ی دانش‌آموزان است و این مهم جز با مشارکت اولیا رخ نخواهد داد.

رئیس انجمن اولیا و نربیان آموزش و پرورش مازندران ضمن یادآوری اینکه دانش‌آموزان، سرمایه‌های آینده هستند، گفت: تربیت انسان‌های صالح، ماهر و باتجربه است که کشور را از هر جهتی بی‌نیاز می‌کند.

انصارالحسینی با اشاره به سه کارگروه توسعه و فعالیت‌های آموزشی، توسعه و فعالیت‌های پرورشی، تندرستی و سلامت و توسعه و فعالیت‌های عمرانی، مالی و پشتیبانی، تأکید کرد: دست‌یابی به اهداف این سه کارگروه با مشارکت اولیا سریع‌تر خواهد بود و برای تحقق آن، مدیران باید توجه بیشتری نسبت به جایگاه انجمن اولیا داشته باشند.

او بیان کرد که دغدغه انجمن اولیا این است که دیده شوند و از نظرات آنان برای تقویت مدیریت مدرسه استفاده شود.

انصارالحسینی مأموریت‌های اصلی انجمن اولیا را در نه بند چنین اعلام کرد: ارتقا دانش و مهارت خانواده، همسو کردن خانواده‌ها با اهداف نظام تعلیم و تربیت بر اساس سند تحول بنیادین، افزایش سلامت روان خانواده و فرزندان، پیشگیری از مخاطرات فزاینده آسیب‌هایاجتماعی، بهره‌گیری از پتانسیل بی‌بدیل خانواده‌ها در نیل به اهداف آموزش و پرورش، ایجاد تقویت و تحکیم رابطه صمیمی بین اولیا و مربیان از سویی و با دانش‌آموزان از سوی دیگر، جذب مشارکت همه‌جانبه، آموزش مهارت در زندگی و آشنایی با تفکیک زندگی ایرانی اسلامی و آشنا ساختن والدین و مربیان نسبت به مسائل رشد دانش‌آموزان برای تربیت فرزندان دین‌باور و دیندار.

رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران در پایان تأکید کرد: ارتباط اولیا و‌مربیان زمینه‌های رشد و تعالی همه‌جانبه دانش‌آموزان را فراهم می‌کند و نیاز امروز اولیاء، محبت و حرمت و مشورت است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها