انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22843
09:06
وزیر آموزش و پرورش:

دانشگاه فرهنگیان ۲۵هزار دانشجو جذب می‌کند

وزیر آموزش و پرورش از نهایی شدن جذب ۲۵ هزار دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان از مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، سیدمحمد بطحایی  در پاسخ به این سئوال که چرا با وجود کمبود معلم ردیف استخدامی برای جذب دانشجو دردانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته نمی‌شود، گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص بر عهده سازمان اداری و استخدامی است که بر اساس مستندات و نیازمندی‌های دستگاه‌ها بررسی‌های خود را انجام داد و درباره اختصاص ردیف استخدامی تصمیم‌گیری می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیاز آموزش و پرورش به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده است و آخرین عددی که با سازمان اداری و استخدامی بر سر آن به توافق رسیده‌ایم، ایجاد ۲۵ هزار ردیف استخدامی برای دانشگاه فرهنگیان است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: پس از قبولی در آزمون این ۲۵ هزار متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان از مهرماه در سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

تدوین برنامه جامع نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نشست مشترک با رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره، عنوان کرد: در این نشست نیز این مسائل مطرح و نتیجه این شد که برای تدوین پیش‌نویس برنامه جامع نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش که برنامه‌ای جامع برای ساماندهی نیروهای وزارت آموزش و پرورش است، سه نفر از اعضای کمیسیون آموزش نیز در جلسات کارشناسی کارگروه تدوین پیش نویس برنامه جامع نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش حضور یابند.

پیگیری مطالبات فرهنگیان بازنشسته بر اساس قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

وی در پاسخ به این سئوال که چرا با وجود اختصاص سه هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان این مهم هنوز اجرایی نشده است، گفت: این سئوال باید از سازمان برنامه و بودجه پرسیده شود چرا که کل بازنشستگان کشوری تابع یک مقررات هستند.

بطحایی افزود: تا آنجایی که اطلاع دارم، ضریبی که برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تعیین شده است بر اساس جدولی است که بازنشستگان هم تراز شاغلان در حال خدمت خود پول دریافت کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان از ۶ تا ۱۶ درصد خواهد بود، اضافه کرد: قطعا بعنوان وزیر آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند مطالبات فرهنگیان به ویژه بازنشستگان را پیگیری کنم.

مهر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها