انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22930
13:55

«کچوئیان» سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان شد

طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه فرهنگیان، «رضا کچوئیان» به عنوان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، طی حکمی از سوی حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، «رضا کچوئیان جوادی» به عنوان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه معرفی شد.

در مراسم تکریم از معاون قبلی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه و معارفه کچوئیان به عنوان سرپرست جدید این معاونت، رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران‌کل‌ حضور داشتند.

خاکی سرپرست پیشین معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه با تأکید بر اهمیت فعالیت این حوزه، اظهار کرد: انجام بررسی‌های توأم با هدف و برنامه منجر به ارائه گزارش ضعف‌ها و تلاش در راستای برطرف شدن موانع خواهد بود و در این صورت دانشگاه می‌تواند با داشتن سیر طبیعی و خوب، نسبت به گذشته جهش بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به برپایی جلسات اخیر دانشگاه با کارشناسان وزارت علوم، تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته، اقدامات انجام شده این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌های کشور بیشتر بوده است و شاید بتوان گفت دانشگاه فرهنگیان سرلوحه دیگر دانشگاه‌هاست.

رضا کچوئیان نیز در این مراسم، اساسی‌ترین دغدغه بخش های مختلف دانشگاه به ویژه معاونت نوپای نظارت را ایجاد، استقرار، توسعه و همسرایی کیفیت دانست و تأکید کرد: این خواسته اراده و اهتمام بیش از پیش می‌طلبد.

وی بخشی از این مسیر را طی شده و بخش دیگر را مستلزم اصلاح با نگاه، نگرش و منش سازمانی جدید اعلام کرد.

کچوئیان، از تلاش مستمر در راستای توسعه گفتمان کیفیت و پایش مستمر شاخص‌ها و نشانگرهای آن سخن گفت و تصریح کرد: فعال سازی شورای تخصصی نظارت و تشکیل کارگروه های مرتبط با آن از اهم برنامه‌ها، اقدامات و فعالیت های همسو با آن به شمار می رود.

وی با اشاره به تجربیات چند ساله خود در آموزش و پرورش و دانشگاه، ابراز امیدواری کرد با استناد بر نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین و سند راهبردی دانشگاه فرهنگیان، نظام‌نامه‌های مرتبط با معاونت به عنوان مجموعه اسناد فرادستی، همچنین الگوها و مدل‌های نظارت و ارزیابی قابل دفاع در محافل علمی و آکادمیک، شاهد پیشرفت و ارتقای کیفی اهداف معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان باشیم.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، واگذاری برخی برنامه‌ها، اقدامات و فعالیت‌های این معاونت به سایر بخش‌های دانشگاه را گامی مهم در راستای موفقیت معاونت در اجرای برنامه‌ها و فعالیت های جدایی ناپذیر و غیرقابل تفکیک عنوان کرد.

کچوئیان، با تأکید بر ضرورت توجه و بهره مندی از خرد جمعی صف و ستاد دانشگاه و دو وزارتخانه آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: رهنمودهای مستمر ریاست دانشگاه فرهنگیان، هیأت رئیسه و اعضای ارزشمند هیأت امنای دانشگاه به عنوان بدیهی‌ترین استراتژی و راهبرد، فرا روی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه خودنمایی می‌کند.

وی تسلط به زبان و ادبیات فارسی، هنر و زیبایی شناسی، تعامل با مراجعان، مخاطبان و ذینفعان را از جمله شاخصه های اصلی فرد نظارتی برشمرد و گفت: فرد نظارتی باید عالم و کارشناس حوزه کاری خود بوده وکاملا شفاف و صادقانه اشتباهات و نقایص افراد، پردیس‌ها و مراکز را با کاربرد زیباترین و پسندیده ترین واژه ها بیان کند.

سرپرست نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه، با به رسمیت شمردن شبکه‌های مدیریتی در هزاره سوم و عدم توجه به هرم های مدیریتی و عناوین و القاب و پست های سازمانی، دریافت هر گونه منشاء و منبع و مشروعیت را مجموعه و افراد مستقر در آن ذکر کرد.

کچوئیان تأکید کرد: فرد نظارتی را با رفتار درست و شایسته اش دوست دارند و این دوست داشتن با به همراه داشتن فرمندی و کاریزمایی برای شخص نظارتی، سرمایه‌ای جاودان را نیز برای وی خلق خواهد کرد.

وی همچنین اظهار داشت: فعالیت افراد با چنین ویژگی های شخصیتی در حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، کشف، رفع و بهبود امور در پردیس ها و مراکز آموزشی را با به کارگیری خردمندانه ترین شیوه ها به همراه دارد.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها