انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23032
09:01
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

انقلاب اسلامی به زنان هویت بخشید

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی به نقش زنان در اجتماع هویت بخشید، گفت: نباید نقش مادر را در خانه به عنوان کارگر بدانیم.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل از فارس؛   محمد پورداوود در گردهمایی کشوری مدیران و مشاورین زن آموزش و پرورش در همدان با بیان اینکه زن جایگاه ویژه‌ای در قرآن و روایات اسلامی دارد، اظهار کرد: در زمان‌های مختلف ظلم‌های زیادی به زنان شده است.در این گردهمایی 117 نفر از مدیران و مشاوران زن وزارت آموزش و پرورش حضور دارند.

وی با بیان اینکه با نزول قرآن کریم زن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شد، افزود: تعالیم انسانی در عصر جاهلیت توسط حضرت محمد(ص) آغاز شد و جایگاه زنان در بین مردان ارتقا یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام سختی‌های بسیاری کشیدند تا این جایگاه ارتقا یابد، گفت: در آیه 228 سوره بقره خداوند کریم حقوقی همانند مردان را برای زنان قائل شده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم رسیدن به مقام روحانی را اکتسابی می‌داند و تفاوتی بین زن و مرد قائل نشده است، ادامه داد: انسان با تحمل سختی می‌تواند به مقام بالا دست یابد که نمونه آن را می‌توانیم در داستان‌های مربوط به حضرت آسیه، مادر حضرت موسی و دختران حضرت شعیب شاهد بود.

پورداوود با بیان اینکه در نزد خدا انسان با تقوا دارای ارزش و اهمیت است و ملاک را تقوا می‌داند و نه جنسیت، تصریح کرد: در آیه 187 سوره بقره خداوند زنان و مردان را لباس یکدیگر برای پوشاندن عیوب می‌داند.

وی با اشاره به اینکه با نگاهی به صحیفه نور امام راحل می‌بینیم که به مقام زن اهتمام ویژه شده است، اظهار کرد: در جلد نهم این صحیفه دامن مادر را بزرگترین مدرسه می‌داند که فرزند در آن تربیت می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه در مکاتب فلسفی به نقش مادر در تربیت فرزندان توجه شده است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری نقش زنان را حساس‌ترین و ظریف‌ترین نقش‌ها در تاریخ حرکت انسان می‌داند.

وی با بیان اینکه با توجه به آیه قرآن کریم زنان مایه آرامش و سکون هستند، گفت: زنان مایه مودت هستند که برای هیچ کار ارزشمندی توقع و چشمداشتی در مقابل آن ندارند.

پورداوود با بیان اینکه ما نباید مادران را در خانه به عنوان کارگر بدانیم، تصریح کرد: باید کاری کنیم که این مهر و محبت در خانه در بین عموم گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی نقش زنان در جامعه و در عرصه‌های مختلف اجتماعی آشکار شد، افزود: در سال 74 بیش از 39 درصد از زنان در مشاغل اجتماعی شرکت داشتند و این در حالی است که ما در دهه نخست انقلاب درگیر جنگ بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه نقش زنان به عنوان پشتیبان بر کسی پوشیده نیست، ادامه داد: در دولت دوازدهم 10 درصد زنان در کابینه فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در مجلس دهم حضور زنان به دو برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، عنوان کرد: در دهه سوم انقلاب بیش از نیمی از دانشگاه را جمعیت زنان تشکیل دادند.

پورداوود با بیان اینکه در دهه چهارم انقلاب شاهد جهش و مشارکت زنان در عرصه‌های مختلف هستیم که این نشان از توانمندی زنان دارد، خاطرنشان کرد: امروز شاهد حضور فعال زنان در عرصه‌های مختلف ملی و بین‌المللی هستیم و این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها