انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23063
09:12

مسابقات قرآنی فرهنگیان برگزار شد

معاون پروشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش در افتتاحیه مسابقات قرآنی فرهنگیان، گفت: تنها راه نجات جامعه و نسل جوان پیوند عمیق و اثربخش با قرآن عترت و نماز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، علیرضا کاظمی در این افتتاحیه سومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور شرکت‌کنندگان در این جریان بزرگ را طلایه داران جریان‌های قرآنی در سطح کشور خواند و اظهار کرد: امروز در فضای کنونی جامعه و اتفاقاتی که در حال وقوع است به انس و الفت با قرآن نیازمندیم چراکه تنها راه نجات جامعه و نسل جوان ما و ماندگاری در مسیر سعادت ایجاد یک پیوند عمیق و اثربخش با قرآن عترت و نماز است.

وی دوری از قرآن را عامل بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: امروز انس با قرآن در آموزش‌وپرورش را اولویت قراردادیم و اقدامات مهمی را در همین راستا طرح‌ریزی کردیم که مسابقات قرآن فرهنگیان نمونه‌ای از این اقدامات است.

کاظمی ادامه داد: این جریان بزرگ قرآنی اهداف متعددی را دنبال می‌کند که حمایت از چهره‌های قرانی و ایجاد شبکه قرآنی در بین همکاران فرهنگی ازجمله اهداف است و لذا انتظار داریم هرکدام از همکاران حاضر در این رویداد خودمحور جریانات قرآنی باشند و نهضت آموزشی قرآن را احیا کنند و استفاده از تمام ظرفیت‌های آموزش‌وپرورش درراه توسعه فرهنگ قرآن و عترت را در دستور کار قرار دهند.

معاون پرورشی وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به فعالیت ۷۵۰ دارالقرآن فعال در سطح کشور خاطرنشان کرد: باید تلاش می‌کنیم در کنار نخبه پروری در حوزه فعالیت‌های قرآنی نگاه عمیق‌تر و وسیع‌تری به آموزش‌های عمومی قرآن نیز داشته باشیم.

سومین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور از امروز به مدت ۳ روز در مشهد برگزار خواهد شد.

مهر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.