انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23122
09:08

توسط مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛ زنگ نمادین «پروژه مهر 97» مازندران نواخته شد

زنگ نمادین «پروژه مهر 97» در مازندران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در دبیرستان شهدای روستای اسبوکلای شهرستان ساری نواخته شد.

«عسکری نیکزاد» در این آیین، ضمن اشاره به برتری کشوری آموزش و پرورش مازندران در اجرای پروژه مهر از سال 92 تا کنون، گفت: آموزش و پرورش مازندران در سال گذشته نیز با کسب امتیاز کامل در اجرای پروژه مهر رتبه نخست کشور را به دست آورد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران این موفقیت را مرهون مدیریت مشارکتی در آموزش و پرورش برشمرد و افزود: آموزش و پرورش تنها متعلق به یک گروه نیست و به تمام افراد جامعه مرتبط است و تمامی این افراد در مدیریت مدرسه تا مدیریت اداره کل سهیم هستند.

وی با اشاره به شعار پروژه مهر سال 97 با عنوان »مدرسه‌محوری، مهارت‌آموزی و توسعه مشارکت»، اجرای آن را یک فرآیند و مسیر دانست و تصریح کرد: پروژه مهر اتفاق لحظه‌ای نیست که در طول سال رخ دهد بلکه از آبان سال تحصیلی جاری آغاز شده و تا مهر سال تحصیلی آینده به طول خواهد کشید تا تمامی شرایط موردنیاز برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه مهیا شود.

نیکزاد ضمن اشاره به مشکلات پیش‌رو با استقرار پایه دوازدهم و سه ساله شدن هنرستان‌ها، در خصوص کمبود فضاهای آموزشی و کارگاهی و تجهیزات، تأکید کرد: تمامی این کمبودها با مدیریت مشارکتی حل خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به 5 سیاست اعمال شده در پروژه مهر با عناوین مدرسه بانشاط، فرصت‌های برابر آموزشی، توسعه مشارکت‌، ارتقای توانمندی، برنامه‌محوری و تمرکززدایی اشاره و بیان کرد: ساماندهی مناسب دانش‌آموزان، کلاس‌های درسی و کارگاه‌ها عامل بهره‌مندی دانش‌آموزان از فرصت‌های برابر نیروهای آموزشی و فضاهای آموزشی است.

نیکزاد از خانواده‌ها و اولیا خواست تا در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به کارشناسان آموزش و پرورش اعتماد کنند تا نتیجه این اعتماد را در فرایندی بلندمدت مشاهده کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها