انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23224
08:54
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:

احکام فرهنگیان بر اساس مقررات صادر شد/ ۲۰ درصد رشد فقط برای «حداقل حقوق» بود

معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه احکام فرهنگیان بر اساس مقررات و ضوابط صادر شده است، گفت: رشد ۲۰ درصد حقوق فقط برای «حداقل» حقوق بوده است.

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره صدور احکام فرهنگیان و گلایه آنها درباره افزایش میزان حقوق، اظهار کرد: احکام فرهنگیان دقیقاً بر اساس ضوابط و مقررات ذی‌ربط و مصوبه دولت صادر شده است.

وی ادامه داد: یک نکته در خصوص افزایش حقوق فرهنگیان وجود دارد و آن هم این است که افزایش 20 درصد تنها برای حداقل حقوق بود.

الهیار ترکمن اضافه کرد: حداقل حقوق، یک میلیون تومان بود که به حدود یک میلیون و 200 هزار تومان رسیده است؛ البته تعداد شاغلانی که در آموزش و پرورش حداقل حقوق را بگیرند، کم است.

وی تصریح کرد: احکام فرهنگیان بر اساس مقررات ذی‌ربط است و ما نمی‌توانیم بر خلاف قانون عمل کنیم و اگر این کار را انجام دهیم، باید به دیوان محاسبات جواب دهیم. 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبات فرهنگیان گفت: از صرفاً مطالبات سال 96، رقم 948 میلیارد تومان باقی مانده بود که 600 میلیارد تومان آن پرداخت شد و 348 میلیارد تومان باقی ماند که در تیر ماه امسال 180 میلیارد تومان آن پرداخت و در تلاش برای پرداخت مابقی هستیم. 

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 5200 میلیارد تومان تخصیص مازاد بر سقف اعتبارات آموزش و پرورش گرفتیم که برای پاداش پایان خدمت، مطالبات و ذخیره مرخصی 95 بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها