انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23235
11:19

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش: تربیت نیروهای متعهد به کشور، نیاز به مربیان متدین و متخصص دارد

«محمد حسین کفراشی» صبح امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید حراست آموزش و پرورش مازندران، ضمن تأکید بر جایگاه ویژه‌ حراست در دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: حراست به معنای حفاظت است نه به معنای هراس؛ بلکه حراست همواره مانند یک پدر برای فرزندانش است.

وی افزود: حفاظت از اسناد موجود در سیستم، حفاظت فیزیکی از اماکن که در وزارت ما شامل بیش از 100 و پنج هزار مدرسه به علاوه‌ی فضاهای غیرآموزشی همچون فضاهای تربیتی و ورزشی و حفاظت از آی‌تی و فناوری اطلاعات و داده‌ها، از وظایف حراست است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اذعان به اینکه نیروی انسانی سرمایه کشور است، تصریح کرد: برای توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی باید به نیروی انسانی توجه ویژه داشت، محور توسعه، ‌نیروی انسانی است و از آن‌جایی که آموزش و پرورش جایگاه پرورش نیروی انسانی است، زیرساخت توسعه کشور از آموزش و ‌پرورش می‌گیرد.

کفراشی با تأکید بر اینکه حرمت مؤمن مانند حرمت خون اوست، گفت: اگر معلم آسیب ببیند، یک مدرسه آسیب خواهد دید و معلم مضطرب، دانش‌آموزان مضطرب تربیت می‌کند.

او ادامه داد: معلم نقاد، شجاع و دلسوز، دانش‌آموز نقاد، دلسوز و شجاع تربیت می‌کند و وظیفه حراست در این میان سنگین است.

کفراشی یادآور شد: برای ایجاد فضای آرامش، باید اعتماد افراد را جلب کرد و همواره حرمت معلم حفظ شود چون سرمایه نظام هستند.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش بر لزوم توجه به «تغافل» در امر حراست تأکید کرد و گفت: حراست با عزت افراد سر و کار دارد و توجه به حرمت انسان در کنار عفو و گذشت در این نهاد مهم است.

کفراشی به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه و بخصوص در میان دانش‌آموزان اشاره کرد و‌ گفت: فضای مجازی یکی از این آسیب‌های اجتماعی است و با توجه به ۱۹ میلیون کودک یک تا هشت سال در کشور و اینکه بیش از ۴۷ درصد کودکان زیر شش سال، صاحب تبلت هستند، نیاز به فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی دارد.

وی به استفاده بین شش تا هشت ساعت ۴۰ درصد دانش‌آموزان از فضای مجازی، ادامه داد: آیا می‌توان با این شرایط به آنان بر اساس چهارچوب اسلامی و‌ ملی آموزش داد. حتی کسی که بیشتر از یک ساعت از فضای مجازی استفاده می‌کند نیاز به مشاوره روانکاو دارد.

کفراشی از انجمن اولیا و مربیان خواست که فعال باشند و خود را به اطلاعات روز مجهز کنند.

این مسئول به طرح «کوا» اشاره و بیان کرد: با همکاری پلیس فتا و سازمان فناوری و اطلاعات طرح‌ کودک و اینترنت را برای دانش‌آموزان در هر سن و سال فعال کردیم تا با آسیب‌های فضای مجازی آشنا شوند.

کفراشی در پایان‌تأکید کرد: تربیت نیروهای متعهد و علاقمند به کشور نیاز به مربیان متدین و متخصص دارد.

در آیینی که صبح امروز در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، با حکم عسکری نیکزاد، سید کاظم هاشمی به عنوان رئیس حراست آموزش و پرورش مازندران جایگزین علی سهرابی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها