انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23285
09:59
مدیرکل آموزش و پرورش همدان خبر داد

کسب رتبه اول کشوری همدان در فعالیت‌های پرورشی

مدیرکل آموزش و پرورش همدان از کسب رتبه اول کشوری همدان در فعالیت‌های پرورشی توسط آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: فعالیت‌های پرورشی در مدارس تأثیر چشمگیری در نهادینه‌سازی تربیت دینی و اسلامی دانش‌آموزان دارد.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،    به نقل از فارس؛محمد پورداوود با بیان اینکه بر اساس رتبه‌بندی‌های وزارتخانه، استان همدان توانست در حوزه فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی مقام اول کشور را به خود اختصاص دهد، اظهار کرد: این رتبه‌بندی پس از بررسی فعالیت‌های سالانه ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها انجام  می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این موفقیت حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران شاغل در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی استان، مدیران مدارس، معاونان و مربیان پرورشی است، افزود: فعالیت‌های پرورشی در مدارس تأثیر چشمگیری در نهادینه‌سازی تربیت دینی و اسلامی دانش‌آموزان دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه از 6 ساحت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، چهار ساحت آن به طور مشخص رنگ و بوی تربیتی دارد، عنوان کرد: مهم‌ترین رسالت آموزش و پرورش پرداختن به کار تربیتی است.

وی کار تربیتی در مدارس را واجب و وظیفه همه عوامل اجرایی و آموزشی مدارس دانست و بیان کرد: مدیران مدارس باید با استفاده از پتانسیل و ظرفیت شورای معلمان و مدرسه، اهمیت پرداختن به مسائل تربیتی را برای معلمان بیان کنند.

پورداوود با بیان اینکه نباید مسائل آموزشی، تربیت و پرورش دانش‌آموزان را تحت شعاع قرار دهد، افزود: اگر دانش‌آموزان از نظر تربیتی، درست پرورش یابند، به طور قطع در آینده دچار مشکل نخواهند شد.

وی با بیان اینکه امروز در مکاتب تربیتی بر روی بحث‌های عملی تأکید شده است، خاطرنشان کرد: معاونان و مربیان پرورشی مدارس باید خود الگو و عامل به عمل باشند تا دانش‌آموزان نیز مسائل تربیتی و هنجارهای اخلاقی را در مدارس رعایت کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها