انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23345
14:13
وزیر آموزش و پرورش؛

حجم کتب درسی کاهش می‌یابد/ افزایش برنامه‌های نشاط آور در مدارس

وزیر آموزش‌ وپرورش گفت: در راستای سیاست مهارت افزایی و تقویت برنامه‌های پرورشی، کاهش حجم کتاب‌ها و افزایش اردوها، تفریحات و انجام برنامه‌های نشاط‌آور از برنامه‌‌های این وزارتخانه است.

ه گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع بیش از 1500 مربی و دانش‌آموز پیشتاز شرکت‌کننده در هشتمین اردوی ملی دانش آموزان جشنواره مهارت‌های تشکیلاتی دانش آموزان پیشتاز سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، اظهار کرد: آموزش‌ و پرورش باید به سمتی برود که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های آن اردویی و نشاط‌آور باشد و دانش آموزان در چنین فضایی زندگی را تمرین کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان در اردو همدیگر را تحمل می‌کنند و با یکدیگر تعامل دارند، به درددل یکدیگر گوش فرا می‌دهند، نظم فرامی‌گیرند و همدیگر را درک می‌کنند؛ این یعنی تمرین زندگی و آنچه در سیاست‌هایمان دنبال می‌کنیم در چنین فضاهایی محقق می‌شود.

 وزیر آموزش‌ و پرورش خاطرنشان کرد: وقتی افراد در دوران دانش‌آموزی زندگی کردن را تمرین کنند، در آینده می‌توانند زندگی خود را به‌خوبی مدیریت کنند و جامعه دیگر شاهد این‌همه اختلاف و ناسازگاری نخواهد بود زیرا آستانه تحمل افراد افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: آستانه تحمل یعنی تحمل سختی‌ها، ناامید نشدن محل مشکلات خود و دیگران، بنابراین افراد دارای مهارت‌های زندگی، افرادی هستند که همواره می‌گویند باعقل و درایتی که خداوند به من داده مشکلات را حل می‌کنم.

بطحایی تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش قصد دارد چنین برنامه‌هایی که نشاط‌آور بوده و نوعی تمرین زندگی است را افزایش دهد، بنابراین فضای مدرسه نباید حالت خسته‌کننده و کسالت‌آور داشته باشد و باید طوری باشد که دانش‌آموز برای ورود به مدرسه لحظه‌شماری کند.

وی افزود: در راستای سیاست مهارت افزایی و تقویت برنامه‌های پرورشی، کاهش حجم کتاب‌ها و افزایش اردوها و تفریحات و انجام برنامه‌های نشاط‌آور از برنامه‌‌های آموزش‌ و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه خانه دوم شما دانش آموزان است و نباید با دل‌شوره و نگرانی به مدرسه بروید؛ سعی خواهیم کرد مدرسه را به کانون فعالیت‌های تربیتی و تمرین مهارت‌های زندگی تبدیل کنیم.

در این مراسم علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به برگزاری این اردو، گفت: برنامه‌های اردو صرفاً مهارتی و فعالیت‌های آن کاملاً گروهی است و دانش‌آموزان، انواع مهارت‌های زندگی را عملاً تجربه می‌کنند. 

وی افزود: در این اردو علاوه بر آموزش مهارت‌ها، برنامه‌های تفریحی هم در نظر گرفته‌شده است، اما رویکرد و محور اصلی اردو آموزش مهارت‌ها و فضای عمومی، نشاط‌آور و همه رقابت‌ها نیز گروهی است بنابراین این فعالیت‌ها کاملا منطبق بر سیاست‌های جدید وزارت آموزش‌ و پرورش است.

در پایان این مراسم وزیر آموزش‌وپرورش از چادرهای دانش‌آموزی بازدید و از نزدیک  فعالیت اردویی دانش آموزان را مشاهده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها