انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23352
11:20

با حضور استاندار مازندران برگزار شد؛ نشست شورای سیاستگذاری طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان

نشست شورای سیاستگذاری طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) امروز با حضور استاندار مازندران و مدیرکل آموزش پرورش در سالن شماره دو استانداری برگزار شد.

مدیرکل آموزش پرورش مازندران در این نشست گفت: اجرای طرح مراقبت اجتماعی از دانش آموزان (نماد) نیازمند عزم جدی دستگاه های اجرایی است.

عسکری نیکزاد افزود: در راستای منویات رهبری و ائتلاف ملی دستگاه های اجرایی مبنی بر مراقبت اجتماعی از دانش آموزان شورای سیاستگذاری طرح مراقبت اجتماعی (نماد)  با هدف حمایت اجتماعی و علمی از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی و خطرات  احتمالی تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در مازندران 2 شهر و 12 مدرسه طرح نماد در سال 96  اجرا شده که مراقبت اجتماعی و توانمند سازی مدرسه محور و ایجاد نظام شناسایی و مراقب اجتماعی دانش آموزان آسیب دیده و توانمند سازی دانش آموزان و کاهش عوامل مخاطره آمیز و نظام ارجاع مناسب دانش آموزان به حوزه های مختلف از جمله اقدامات مهم این طرح بوده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش مازندران نیز در این نشست گفت: مازندران بیش از 14 هزار دانش آموز بی سرپرست و بد سرپرست دارد.

سید علی ساداتی افزود: یکی از سیاست های اصولی نظام توانمندسازی شهروندان است و اهداف این ائتلاف ملی به شکلی هست که زمینه های توانمند سازی شهروندان عملیاتی گردد.

وی با بیان اینکه قصد داریم از ظرفیت دستگاه هایی که در این ائتلاف شرکت کردند استفاده نماییم، تصریح کرد: طرح نماد یک سامانه هوشمند است که  در اختیار تمام دستگاه هایی که در این ائتلاف حضور دارند قرار می گیرد و اقداماتی همچون غربالگری دانش آموزان و ارجاع  به دستگاه جهت ارائه خدمت انجام شده است.  

ساداتی یادآور شد: بسته های خدمت که به دانش آموزان ارائه می شود مددکاری روان شناسی مشاوره و بسته های حقوقی انتظامی است. همچنین در سامانه غربالگری بسته های خدماتی ارائه می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها