انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23388
09:41

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله فرهنگی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک مسأله فرهنگی و عمومی است، گفت: بسیاری از مشکلات که در جامعه با آن روبرو هستیم باید با کار فرهنگی عمومی و جهادی برطرف شود.

«عسکری نیکزاد» در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش مازندران که با حضور امیری جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد، اظهار داشت: کار فرهنگی مصداق امر به معروف است.

وی با بیان اینکه معتقدیم یکی از بهترین راه ها برای اصلاح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه به تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است، تصریح کرد: از تمامی مبادی چون دانشگاه ها و رسانه ها باید برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر استفاده کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر باید فرهنگی باشد، خاطرنشان کرد: اگر در مسائل اقتصادی در حال حاضر با بحران هایی روبرو هستیم و بازتاب آن هم در سطوح جامعه خود را نشان می دهد در حقیقت نتیجه نبود توجه کافی و پرداختن به کارهای فرهنگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: آموزش و پرورش بستر امر به معروف و نهی از منکر محسوب می شود و یکی از اساسی ترین کارهای نظام تعلیم و تربیت توسعه و ترویج فرهنگ نماز و عفاف است که با ثمره دادن این مقولات دانش آموزان ما رسالت خود در امر به معروف را انجام داده اند.

وی با اشاره به طرح یادآوران امر به معروف ویژه دانش آموزان و یاوران امر به معروف ویژه فرهنگیان در مدارس استان، گفت: این طرح در سال جاری در کل استان اجرا خواهد شد که مقدمات اجرای آن با شناسایی و آموزش نیروهای توانمند در حال انجام است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها