انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23415
11:25

آتش به اختیار یک معلم جهادی در استان مرکزی

دکتر حسین مولوی فعال فرهنگی و دبیر دین و زندگی دبیرستان های اراک که فرهنگ کتاب خوانی را در دانش آموزان نهادینه کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان معلم بسیجی و جهادی دکتر حسین مولوی از فعالین فرهنگی و معلم رسمی آموزش و پرورش چند سالی است که طرح کتابخوانی را به صورت کاملا اختیاری در بین دانش آموزان استان به کمک سایر معلمین و همکار خود در استان به اجرا در آورده که توفیقات چشم گیری را کسب نموده اند.

دکتر مولوی که دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی می  باشد این طرح را از از سال 1394 شروع کرده است که در سال اول 70 جلد کتاب در دو کلاس ، سال دوم 750 جلد در 8 کلاس و در سال تحصیلی 1396-1397 توسط 365 دانش آموز 1015 کتاب خوانده شده است یعنی میانگین هر نفر سه کتاب در طول سال تحصیلی خوانده اند.

در این طرح از دانش آموزان پس از خواندن هر کتاب، مصاحبه تصویری از تحلیلشان گرفته می شود که این اقدام در تثبیت مطالعه شان تاثیر زیادی داشته و نیز آرشیوی از تحلیل این دانش آموزان تهیه می گردد.

این طرح از ابتدا  کاملا اقناعی بوده و هیچ اجباری در انجام آن نبوده و همچنین باعث رشد و ارتقای 3 نمره ای معدل کلی دانش آموزان شرکت کننده در این طرح شده است

بنا بر این گزارش،  افزایش لذت کتاب خوانی در دانش آموزان بازتاب بسیاری در استان و اداره کل کتاب خوانی عمومی داشته است و مجله های زیادی تحلیل دانش آموزان را چاپ کرده اند.

جالب توجه است که اجرای این طرح هیچ بار مالی و اجرای بر روی مدرسه و مدیر آن نداشته و تمام هزینه خرید کتاب و هدایا توسط خود دانش آموزان و خیرین پرداخت می شود.

آقای مولوی با استفاده از فرمایش مقام معظم رهبری معتقد هست که جواب کار فرهنگی غلط کار فرهنگی درست است. و بر این اساس اقدام به تشکیل یک سازمان مردم نهاد به نام (فرهنگیان طریق ولایت آفتاب) فطوا در شهر اراک کرده است

موسسه مردمی فرهنگی فطوا سال 1396 موفق به دریافت مجوز خود از فرمانداری شد و در حال حاضر  حدود 100 عضو از بین فرهنگیان استان دارد که بخشی از فعالیت های آن شامل;

  برگزاری کلاس های در روستا ها و مناطق محروم اطراف شهر اراک برای تقویت بنيه علمی دانش آموزانی که ضعف در فراگیری درس را دارند، توسط معلم های جهادی بدون دریافت وجه و همچنین خرید و توضیح کتاب محمد مثل گل بود برای مناطق فوق که ان شاءالله  تا پایان سال به 1000 کتاب خواهد رسید

  تمام هزینه های انجام شده توسط خیرین صورت گرفته است و همچنین هزینه عضویت در این نهاد مردمی برای هر نفر ماهیانه 5000 تومان بوده است که کمک خرجی برای اجرای این برنامه ها می باشد.کتاب مرجع فعالیت های فطوا کتاب دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می باشد.

دکتر مولوی یکی از مهم ترین اهداف خود را ایجاد یک شبکه کتاب خوان اعلام کرد.

 

بخشی از سابقه و فعالیت های فرهنگی دکتر حسین مولوی

مدرس دانشگاه آزاد اسلامی

مدیر مجتمع آموزشی ایرانیان دهلی نو 91 تا 93

مدیر آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی 87تا88

معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش  ناحیه 1 اراک 86تا87

مسئول حراست آموزش و پرورش ناحیه یک اراک 82تا 86

 

  و همچنین نویسنده کتاب های:

سفر به دیار خدا

نماز می خوانیم وباز می گردیم

رویش

متون فقه 1(دانشگاهی) در دست چاپ

ویراستاری کتاب (هرگز به دنیا وابسته مشو..

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها