انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23416
11:41

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:10 شهرستان مازندران مجری طرح سوادآموزی بانوان می شوند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه 10 شهرستان مازندران مجری طرح سوادآموزی بانوان می شوند، گفت: در این طرح 200 بانوی مازندرانی تحت پوشش آموزش های سوادآموزی قرار می گیرند.

«داود تقی نیا» در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: کتب مخصوص این دوره توسط مولفان مازندرانی تهیه شده و امسال به صورت پایلوت در 5 استان کشور و 10 شهر مازندران اجرا می شود.

این مسئول به طرح آموزش ICDL  برای سوادآموزان دوره انتقال نیز اشاره کرده و افزود: در این طرح 200 ساعته 200 سوادآموز دوره انتقال در کنار آموزش های رسمی سوادآموزی به فراگیری سه کتاب آشنایی با رایانه، مهارت های رایانه، و زبان انگلیسی می پردازند و در پایان برای آنها گواهینامه صادر می شود.

تقی نیا نرخ کل سوادآموزانی که امسال تحت پوشش قرار می گیرند را 8 هزار و 687 نفر اعلام کرده و تصریح کرد: کلاس ها از 2 تیرماه 97 آغاز شده و در سوادآموزی 4613 نفر، در دوره تحکیم 1012 نفر و در دوره انتقال 3062 نفر امسال تحت پوشش قرار می گیرند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران کیفیت سوادآموزی را از مهم ترین شروط سوادآموزی دانسته و خاطرنشان کرد: کیفیت یعنی توانایی برآورده ساختن اهداف مورد نظر که در سوادآموزی هدف این است تا سوادآموز خود بتواند در زندگی از مهارت های خواندن و نوشتن و دیگر موارد استفاده کند.  

وی ادامه داد: کیفیت در سوادآموزی مستلزم تغییر دادن و تحرک درون داده های نرم افزاری کلاس درس است که شامل آموزش دهنده، سوادآموز و کارکنان سوادآموزی می شود.

تقی نیا به راهکارهای بهبود کیفیت سوادآموزی نیز اشاره کرده و گفت: باید به طور مداوم به کیفیت فکر کرده و آنرا هدف خود بدانیم. همچنین پیش بینی و تدارک پیش از کار، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، بازرسی و ارزشیابی از دیگر مواردی است که باید به آنها توجه کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها