انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23524
09:13

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مدیر باید ژرف اندیش ، متعهد و با تدبیرباشد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه مدیرباید ژرف اندیش ، متعهد و با تدبیرباشدگفت :ارتباط خوب و عاطفی و اثرگذار با خانواده برقرا کنیم تا درجامعه به یک آرامش نصبی دست پیدا کنیم.

«عسکری نیکزاد» در گردهمایی مدیران مدارس ناحیه دو ساری که در سالن دانشکده سما برگزار شد، اظهار داشت: رسالت ما در درجه اول تربیت و سپس آموزش است. اما متأسفانه تاکنون به تربیت و پرورش کمتر توجه شده و آموزش بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) وخیرمقدم مدیران اظهار داشت: رسالت ما در درجه اول تربیت و سپس آموزش است. اما متأسفانه تاکنون به تربیت و پرورش کمتر توجه شده و آموزش بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیران باید دارای خلاقیت، دانایی و توانایی باشند، خاطرنشان کرد: در مدیریت باید به برنامه ریزی، ساماندهی، اجرا، نظارت، ارزیابی و بازخورد توجه کرد. در این صورت می توان مدیریتی صحیح براساس علم مدیریت اجرا کرد.

وی با بیان اینکه خلاقیت هم ذاتی است و هم اکتسابی، تصریح کرد: می توان خلاقیت را آموخت و آنرا در جهت بهره وری به کار گرفت تا بتوان اثربخشی و کارایی را در کارها ایجاد کرد. در این راستا باید سعی کنیم دو اصل «انجام کارهای خوب و انجام درست کارها» را سرلوحه قرار دهیم.

نیکزاد با اشاره به مشکلات اقتصادی و برخی نارضایتی ها در جامعه گفت: اصلی ترین نهادی که می تواند موجب افزایش اعتماد عمومی شود آموزش و پرورش است. در شرایط کنونی جامعه رسالت ما این است که نگذاریم جنبه های روانی جامعه نسبت به آموزش و پرورش دچار خدشه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به آموزش و پرورش هم تسرّی کرده، بیان کرد: همه ما مشکلات را می دانیم؛ منتهی باید سعی کنیم در شرایط موجود از امکاناتی که داریم حداکثر بهره وری را داشته باشیم و مسائل و مشکلات را با همکاری و هم افزایی ساماندهی کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها