انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23537
13:47

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: نماز یکی از پایه های اصلی رسالت سند تحول بنیادین است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اهمیت نماز گفت: رسالت اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی حیات طیبه با نماز محقق می شود.

«عسکری نیکزاد» در افتتاحیه طرح نماز کلید بهشت که امروز با حضور آموزش دهندگان سوادآموزی استان مازندران در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری برگزار شد، اظهار داشت: نماز فرصتی است که خداوند در اختیار بندگان می نهد تا با او حرف زده و راز و نیاز کنند.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط انسان با خداوند، تصریح کرد: نماز هجرت دائمی انسان از عالم خاک به عالم معنا است و انسان در نماز از زمین کنده شده و به آسمان متصل می شود. به همین خاطر باید گفت نماز اصلی ترین پایه ارتباط انسان و خداوند محسوب می شود.

نیکزاد با بیان اینکه حیات طیبه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان هدف والای تعلیم و تربیت ترسیم شده، خاطرنشان کرد: با نماز می توان این هدف بزرگ را محقق کرده و دانش آموزانی در تراز آنچه در سند تحول بنیادین تصویر شده تحویل جامعه داد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: کسی که نماز می خواند، در کار خود آرامش داشته و اعتماد به نفس دارد. از این رو کارش را به نحو احسن انجام داده و کسانی که نماز را ادا می کنند افراد توانمندی به شمار می آیند.

این مقام مسئول با اشاره به آثار اجتماعی نماز گفت: یکی از پیامدهای اجتماعی نماز عدالت اجتماعی و همبستگی اجتماعی است. به همین خاطر است که در اسلام بر نماز جماعت تأکید می شود زیرا پیوندها را محکم کرده و موجب همبستگی بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه رفتار نمازگزار در جامعه تجلی اخلاق و صفات پسندیده است، ابراز کرد: شکرگزاری در نماز نوعی رفتار تعمیم یافته است که انسان یاد می گیرد در مقابل خدماتی که به وی ارائه می شود قدردان و سپاسگزار باشد. این فرهنگ موجب گسترش اخلاق مسئولیت پذیری می شود.

نیکزاد با بیان اینکه انسان نمازگزار نسبت به جامعه اطرافش بی تفاوت نیست، بیان کرد: خودشناسی یکی از راه های مهم خداشناسی است و به این وسیله انسان می تواند جایگاه خود را در پیشگاه خداوند پیدا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: یکی از راه های مهم ارتباط معلم و دانش آموز نفوذ معنوی است که نماز در این زمینه بسیار با اهمیت است.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها