انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23549
09:14
مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان وبلوچستان :

امسال همه کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان وبلوچستان جذب کلاس درس و مدارس خواهند شد

شورای آموزش و پرورش شهرستان قصرقند تشکیل جلسه داد،این جلسه به منظورپیگیری پروژه های نیمه تمام ،تامین و ساماندهی نیروی انسانی،جذب کودکان بازمانده از تحصیل و مهارت آموزی دانش آموزان برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان جلسه شورای آموزش و پرورش قصرقند با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ،فرماندار و سایر اعضاء در منطقه عشایری جگانی شهرستان برگزار شد .

علیرضا نخعی در این جلسه گفت:  : در حال حاضر 525 پروژه در حال ساخت در استان وجود دارد که 2200کلاس درس را شامل می شود.

 وی اظهار داشت:  بسیاری از این پروژهها در آستانه سال تحصیلی به بهره برداری خواهد رسید .

نخعی  با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز بیشترین سهم را در ساخت این فضاهای آموزشی دارند ادامه داد :  برای حل مشل فضاهای آموزشی استان 5 هزار کلاس درس دیگر نیاز است و دولت به همین منظور ردیف ویژه ای را برای مناطق محروم اختصاص داده شده است .

وی تامین و ساماندهی نیروی انسانی (نیروهای رسمی و غیر رسمی) را یکی از دغدغه های آموزش و پرورش استان بیان  و خاطرنشان کرد :با برنامه ریزیها و  تدابیر انجام شده در بحث ساماندهی نیروی انسانی ، در روز اول مهر باید همه کلاس ها ی درس معلم داشته باشند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان  با بیان  اینکه تحصیل و فراگیری  علم ودانش حق همه کودکان است افزود:  در راستای برقراری عدالت آموزشی امسال همه کودکان بازمانده از تحصیل در استان جذب کلاس درس و مدارس خواهند شد.

علیرضا نخعی به همکاری همه دستگاههای اجرایی با آموزش و پرورش برای تامین و ساخت  فضاهای آموزشی مناسب برای دانش آموزان شهرستان تاکید نمود .

نخعی گفت : برای تحقق این هدف در صدد افزایش سرویس های روستا مرکزی و مدارس شبانه روزی هستیم.

وی یکی دیگر از ظرفیت های آموزش و پرورش  برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل  را آموزش از راه دور بیان کرد و گفت :مجوز 76 مرکز آموزش از راه دور در استان صادر شده است و دولت شهریه این دانش آموزان را تقبل خواهد کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان  موضوع مهارت آموزی را در راستای تحول سند بنیادین مهم ارزیابی کرد و گفت : تغییر رویکرد آموزش و پرورش افزایش مهارت آموزی است .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها