انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23615
09:48
مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد خبر داد

توزیع بسته‌های لوازم التحریر بین 310 هزار دانش‌آموز نیازمند تا 15 شهریور

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد از توزیع بسته‌های لوازم التحریر بین 310 هزار دانش‌آموز و پرداخت 30 هزار تومان بابت ثبت‌نام کتاب به دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد تا 15 شهریور خبر داد.

مجید زارع فرد، مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره «اعطای بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان مددجو»، اظهار داشت: فعالیت دیگری که داریم مربوط به دانش‌آموزان تحت پوشش است و بسته خدمتی به آنها می‌دهیم.

وی ادامه داد: تأکید شده است تا قبل از شروع سال تحصیلی بسته لوازم‌التحریر را به دانش‌آموزان بدهیم و تا 15 شهریور تمام 310 هزار دانش‌آموز تحت پوشش بسته لوازم‌التحریر صد هزار تومانی می‌گیرند.

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد افزود: از بسته صد هزار تومانی لوازم التحریر 50 هزار تومان سهم مربوط به تأمین لوازم التحریر از طریق اعتبار دولتی که به استانها داده‌ایم تأمین می‌شود و 50 هزارتومان دیگر نیز با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تأمین شده و در 14 استان بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود و این بسته که در مناطق محروم توزیع می‌شود رایگان است.

زارع فرد بیان داشت: به مابقی 310 هزار نفر دانش‌آموز نیز بسته لوازم‌التحریر صد هزار تومانی داده می‌شود که 50 هزار تومان آن از طریق اعتبار دولتی و 50 هزار تومان نیز باید توسط ادارات کل کمیته امداد ‌استانها تأمین شده  و به دانش‌آموزان داده شود.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، حدود 30 هزار تومان به هر دانش‌آموز بابت ثبت‌نام کتاب درسی پرداخت می‌شود؛ در مجموع، حدود 24 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار به استانها بابت این دو فعالیت پرداخت کرده‌ایم.

 مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد در باره اینکه «آیا  بسته‌های لوازم‌التحریر فقط به دانش آموزان تحت پوشش داده می‌شود یا به دانش‌آموزان نیازمند دیگر نیز اختصاص پیدا می‌کند؟»، متذکر شد: این بسته‌های لوازم التحریر فقط مخصوص دانش‌آموزان تحت پوشش است اما جشن عاطفه‌ها در اواخر شهریور برگزار می‌شود که کمک‌های  جمع آوری‌های به دانش‌آموزان نیازمند که تحت پوشش نیستند و کل جمع آوری می‌شود در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

زارع فرد درباره «اعطای تسهیلات بانکی به مددجویان»، یادآور شد: وام قرض‌الحسنه کار گشایی به مددجویان می‌دهیم و تأکید رئیس کمیته امداد این است تا صف‌هایی برای دریافت وام و جهیزیه تشکیل نشود.

وی درباره «زمان اعطای وام به مددجویان»، ابراز داشت: به غیر از 6 استان تا پایان مهر به همه کسانی که درخواست وام دادند، پرداخت می‌کنیم که سقف آن پنج میلیون تومان است؛البته بعضی از استان‌ها در پرداخت وام به روز هستند.

مدیرکل حمایت‌های اجتماعی کمیته امداد درباره «تعداد افرادی که بعد از خروج از پوشش کمیته امداد مجدد به کمیته برمی‌گردند»،گفت: 5 هزار سهمیه به استانها مربوط به خروج افراد از کمیته و بازگشت مجدد به آن داده‌ایم تا پذیرش شوند. 

زارع فرد درباره «معافیت مددجویان تحت پوشش از  اشتراک آب و برق»، افزود: افرادی که تحت پوشش هستند طبق قانون می‌توانند یک مرحله از معافیت انشعابات خانگی استفاده کنند و در چهار ماه گذشته 18 هزار و 500 خانوار از این خدمات  استفاه کردند.

وی درباره «پرداخت کمک اجاره بها به مددجویان»، تصریح کرد: حدود 8 میلیارد و 700 میلیون تومان از ابتدای سال تا به  حال برای کمک به اجاره و ودیعه مسکن  مددجویان به استانها اختصاص یافته است؛ البته پرداخت موردی نیز داریم که مبلغی به استانها اختصاص داده شده تا فراخور نیاز مددجویان پرداخت شود که می‌توانند در موارد پول آب و برق، درمان، معیشت و اجاره موردی پرداخت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.