انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23634
09:49
رئیس اداره ی پیش دبستانی ودوره ی اوّل ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:

بازی از عوامل مهم رشد ،یادگیری و تکامل هویّت کودکان است . نقش استفاده از بازی ها و نوشت افزار ایرانی

با تهیه نوشت افزار و اسباب بازیهای فکری ایرانی ؛علاوه بر شکل دهی به شخصیّت و هویت کودکان ؛از کالای ایرانی نیز حمایت می کنیم.

به گزارش معاونت آموزش ابتدایی قاسم مهدوی رئیس اداره ی پیش دبستانی و دوره ی اوّل ابتداییاداره کل آموزش و پرورش برنقش و اهّمیّت  بازی در رشد ویادگیری کودکان تأکید کرد و اظهار داشت:بازی به شیوه های مختلف و در محیط های متنوع، در فضاهای بسته و باز به روش فردی و گروهی، انجام می شود؛ و برای کودکان عین زندگی و به عبارتی بازی زندگی است.

 ایشان عنوان کرد : بازی فرصتهایی را برای کودکان فراهم می کند که در حین انجام فعّالیّت های جذاب و خودانگیخته،با کشف کردن، خلق کردن، فی البداهه  عمل کردن و به کارگیری قدرت تخیّل، یاد بگیرند و از یادگیری خود لذّت ببرند .

 وی افزود: بازی می تواند  شرایط محیطی حمایت کننده را برای رشد همه جانبه کودکان فراهم کند . کودکان ضمن بازی خود و محیط پیرامونی را بهتر می شناسند؛ نحوه ی مواجهه با ابهام را می آموزند و مهارتهای اساسی را کسب می کنند . از این رو  بازی می تواند اشتیاق کودکان را برای دانستن ، یادگیری و تفکّر افزایش دهد.

 وی در پایان از والدین خواست در انتخاب اسباب بازی و تصاویر لباس کودکان بیش از پیش دقّت کنند و اسباب بازی هایی رادر کودکان خود قرار دهند که ضمن جذابیت و علاقه کودکان به آنها، باعث شود کودکان فکر کنند،تحمّل کنند،با ابهام مواجه شوند و مهارت های فیزیکی حرکتی کودکان را بهبود دهد؛ مهارت حل مسأله و کارگروهی را تقویّت کند و به شکل گیری شخصیّت کودکان کمک کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها