انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23665
09:24

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش: دانش آموزان و فرهنگیان مازندرانی همواره در فعالیت های فرهنگی و هنری کشور پیشرو هستند

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مازندران را همیشه در فعالیت های هنری و فرهنگی زیبا و کوشا می بینیم، گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی که در جامعه وجود دارد دانش آموزان و فرزندان مازندران درخشیده اند و سعی در کسب مقام در هر رشته و حوزه ای دارند.

«علی رمضانی» در مراسم تجلیل از نخبگان پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان که در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله برگزار شد، با اشاره به اینکه دانش آموزان تمام برنامه های محول شده به خود را بخوبی اجرا و ارائه می کنند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بعضی هنرها درحال از بین رفتن است باید بتوانیم در مراسمات و برنامه ها زبان محلی خود را زنده نگه داریم و در این بین نیازمند یاری وهمراهی خانواده ها و مربیان هستیم.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش کشور تصریح کرد: آنچه ایران را ایران و در جهان برجسته کرده ادبیات غنی، ادب، اخلاق و هنر بوده و در این راستا تلاش ما بر این است که دانش آموزان از طریق دستیابی به مهارت های مختلف قدم در راه موفقیت های روزافزون بگذارند.

وی به سیاست‌های فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پرداخت و تصریح کرد که توجه به فرهنگ و هنر بومی و محلی، در صدر این سیاست‌ها است و من قدردانی می‌کنم از اینکه گروه سرود فرزانگان بابل با لباس محلی به اجرای سرود مازندرانی پرداختند یا دانش‌آموز دیگری با ساز «لله وا» که از جمله سازهای سنتی و ریشه‌دار مازندران است، همایش امروز را گرم کرد.

این مقام وزارت آموزش و پرورش از برگزیدگان این جشنواره‌ها و صاحبان رتبه‌های برتر ملی در حوزه های پرورشی، هنری و فرهنگی خواست به‌عنوان مربی فعال باشند و به در ترویج مظاهر فرهنگ بومی محلی به آموزش و پرورش کمک کنند.

رمضانی خاطرنشان کرد: گذشته سرزمین ما مدیون فرهنگ، هنر و ادبیات است و ما می‌خواهیم شما دانش‌آموزان به موازات رشد و ارتقای علمی، به سمت هنر و مهارت نیز حرکت کنید و در این مسیر نیز موفق باشید اما امیدوارم هنر، برای هنر نباشد، بلکه هنر برای اخلاق و انسانیّت باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.