انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23679
12:44
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

گزینش در دستگاه تعلیم و تربیت مبتنی بر منابع عقلی و شرعی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: گزینش در دستگاه تعلیم و تربیت مبتنی بر منابع عقلی و شرعی است.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،    به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در آیین تکریم و معارفه مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش استان همدان که با حضور مدیرکل هیأت مرکزی گزینش وزارت متبوع برگزار شد، اظهار کرد: سنجش، انتخاب و گزینش کردن یکی از ویژگی ها و خصوصیات بشر است که خداوند در وجود او نهاده است.

  پورداود با بیان این که وجه ممیزه انسان و دیگر موجودات در تلاش برای بهتر انتخاب کردن است، افزود: انسان در انتخاب و گزینش علاوه بر غریزه، از فطرت و عقل خود نیز بهره می گیرد.

  وی گزینش در جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر منابع عقلی و شرعی دانست و تصریح کرد: نظام گزینش کشور با مجموعه قوانین و مقررات مصوب و با هدف اجرایی نمودن این مقررات با تمسک به آموزه های دینی و سیره معصومین(ع)  تهیه شده است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که در منابع اسلامی مهم ترین راه شناخت انسان ها و تمایز آنها از یکدیگر گزینش، آزمایش و امتحان است، خاطرنشان کرد: این موضوع یکی از مهم ترین سنت های الهی به شمار می‌رود.

  پورداود شرط پذیرش و رسیدن به قرب الهی و به بیان دیگر شرط موفقیت انسان را در آزمون ها و امتحانات الهی دانست و افزود: برای انتخاب یک کارگزار در نظام اداری و اجرایی به ویژه دستگاه تعلیم و تربیت که دارای حساسیت های خاصی است و با سرنوشت کودکان و نوجوانان سر و کار دارد، از همین قاعده اسلامی پیروی می شود.

  وی تصریح کرد: آنچه حائز اهمیت است و بارها در آیات و روایات به آن تأکید گردیده،  امانتی است که در دست گزینش‌گران است و باید در نهایت خداترسی به آن اهتمام ورزید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها