انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23695
11:29

طرح ولایت بسیج فرهنگیان استان مازندران برگزار شد.

طرح ولایت بسیج فرهنگیان استان با حضور 120 نفر از فرهنگیان شهرستان مناطق از 17 شهریور 97 به مدت دو روز در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله برگزار شد

محمد شعبانی معاون محترم پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه  طی سخنانی پس از شکرگزاری به درگاه خداوند سبحان بابت فراهم شدن اجرای این دوره آموزشی و تربیتی در اردوگاه بادله برای فرهنگیان در این ایام بابرکت بابت کسب این توفبق تبریک و خیرمقدم گفتند ایشان از همه کسانی که پشت صحنه و گمنام خدمت خالصانه و دلسوزانه به این طرح نموده و نیز کمک نمودند؛ صمیمانه سپاسگزاری کرد و از خداوند بزرگ برای همه خادمان این طرح بنیادین فرهنگی، موفقیت و سعادت را آرزو نمود.

در ادامه سرهنگ نوری مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه کربلا مازندران  با بیان این مطلب که طرح ولایت سرآغازتحول درآموزش و پرورش است، گفت: در نتیجه چنین دوره هایی، شاهد دوری رکود ازآموزش و پرورش هستم.

وی خط مقدم آموزش و تربیت معلم را کلاس درس دانست و اظهار کرد: دوره های آموزشی طرح ولایت در نظام ارزشی و اعتقادی فرهنگیان تاثیرگذار است و میتواند بر بارآوری فکری، ذهنی و دینی موثر باشد.

 

اولین کلاس در این طرح با سخنرانی محمداکبرزاده معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با موضوع مسائل سیاسی، اقتصادی منطقه آغاز شد نقشه اروپایی امریکایی به منظور براندازی جمهوری اسلامی توسط روشهای گوناگون مورد بحث قرار گرفت.

دومین کلاس با سخنرانی حسین اعتصامی با موضوع سواد رسانه ای و فضای مجازی برای فرهنگیا ن برگزار شد.ایشان به  اطلاع رسانی و آگاه سازی در خصوص آسیب ها و خطرات فضای مجازی برای فرهنگیان مطالبی را بیان نمودند

سومین کلاس با سخنرانی خانم دکتر موحدی مدرس دانشگاه با موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی ادامه یافت. يكى از ابعاد پيشرفت با مفهوم اسلامى عبارت است از سبك زندگى كردن، رفتار اجتماعى، شيوه‌ى زيستن مسئله‌ى خانواده، سبك ازدواج، نوع مسكن، نوع لباس، الگوى مصرف، نوع خوراك، نوع آشپزى، تفريحات، مسئله‌ى خط، مسئله‌ى زبان، مسئله‌ى كسب و كار، رفتار ما در محل كار، رفتار ما در دانشگاه، رفتار ما در مدرسه، رفتار ما در فعاليت سياسى، رفتار ما در ورزش، رفتار ما در رسانه‌اى كه در اختيار ماست، رفتار ما با پدر و مادر، رفتار ما با همسر، رفتار ما با فرزند، رفتار ما با رئيس، رفتار ما با مرئوس، رفتار ما با پليس، رفتار ما با مأمور دولت، سفرهاى ما، نظافت و طهارت ما، رفتار ما با دوست، رفتار ما با دشمن، رفتار ما با بيگانه؛ اينها آن بخشهاى اصلى تمدن است، كه متن زندگى انسان است.

 

چهارمین کلاس با سخنرانی حاج آقا بریمانی مسئول تربیت و اموزش سپاه کربلا مازندران با موضوع آشنایی با شجره طیبه صالحین برگزار شد.

پنجمین کلاس پخش فیلم جشنواره عمار با روایتگری خانم اسلامی از فرهنگیان ناحیه 2 ساری ساعت 22 در سالن همایش اردوگاه بادله به کار خود ادامه داد.

ششمین برنامه : به منظور ترویج فرهنگ ورزش و تندرستی مسابقه دارت برای فرهنگیان خواهر و مسابقه طناب کشی برای فرهنگیان برادر در محوطه اردوگاه برگزار شد به نفرات برتر هدایایی به رسم یادبود در اختتامیه اهدا شد.

 روز دوم یک شنبه مورخ 97/6/18 بعد از صرف صبحانه اولین کلاس ، کارگاه توانمند سازی علمی پژوهشی  با سخنرانی آقای دکتر جوادی بورا معاون محترم پژوهش ، برنامه ریزی و منابع نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

ایشان بعد از تعریف تحقیق به تقسیم بندی انواع تحقیق پرداختند. ایشان ادامه دادند : اگر تصمیم گرفتیم تحقیق علمی انجام دهیم کار علمی باید ساختار داشته باشد1- عنوان داشته باشد2- چکیده داشته باشد (200 کلمه کافی است) 3- مقدمه داشته باشد 4-روش شناسی 5- یافته ها (یافته نتیجه نیست یافته را نمی شود دخل و تصرف کرد) 6- بحث و نتیجه گیری 7- منابع و کتابنامه

هشتمین برنامه همایش سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش با سخنرانی خانم دکتر موحدی ، مدرس دانشگاه برگزا شد. : موحدی بیان نمودند سند تحول بنیادین در آذر ماه سال ۱۳۹۰ در مشهد به تصویب رسیدایشان خاطر نشان کرد: تمامی فرهنگیان شرکت کننده در این طرح باید در خصوص مباحث سند تحول به نقد و ارائه پیشنهاد بپردازند تا شاهد رشد و بالندگی و تحقق سند تحول بنیادین باشیم. وی گفت: مفهوم توسعه منابع انسانی و تحول برای جهش و آموزش رفتاری؛ از خودآموزی آغاز می شود.

تعلیم و تربیت فرایندی است تعالی جویانه، تدریجی، یکپارچه و مبتنی بر نظام معیار اسلامی که به منظور هدایت افراد جامعه به سوی آمادگی برای تحقیق آگاهانه، اختیاری مراتب حیات طیبه در همه ابعاد، زمینه های مناسب تکوین و تعالی پیوسته هویت ایشان را در راستای شکل گیری و پیشرفت جامعه اسلامی فراهم می اورد.

حیات طیبه : وضع مطلوب زندگی بشر در همه ابعاد و مراتب براساس نظام معیار اسلامی است.

ایشان در ادامه مباحث شش گانه تربیت را عنوان نمودند 1-اهداف ساحت اعتقادی عبادی اخلاقی، 2-اهداف ساحت تربیت زیستی ،بدنی 3–اجتماعی سیاسی4-علمی فناورانه 5-اقتصادی حرفه ای 6-اهداف زیبا شناسی هنری را بیان نمودند.

موحدی ادامه داد زیرنظام های اصلی آموزش و پرورش 6 تاست دومین موضوع از زیرنظام برنامه درسی ملی می باشد نقشه کلان برنامه درسی چارچوب نظام و برنامه ریزی درسی رو تعیین و تبیین می کند

اصول حاکم بر برنامه درسی ملی : 1-اصل دین محوری اولین اصل در برنامه درسی ملی است 2- اصل تقویت هویت ملی 3- اصل اعتبار نقش یادگیرنده 4- اصل اعتبار نقش مرجعیت معلم 5-اصل اعتبار نقش پایه ای خانواده 6- اصل جامعیت 7- اصل توجه به تفاوتها 8- اصل تعادل 9- اصل یادگیری مادام العمر 10- اصل جلب مشارکت و تعامل 11- اصل یکپارچگی و فراگیری

الگوی هدف گذاری در برنامه درسی ملی 5 عنصر دارد تفکر و تعقل جایگاه نخست و محوری است

دکتر موحدی در پایان به تعریف بخش هایی از روش تحقیق پرداخت و با بیان اینکه برای تعریف سند نیازمندیم که با مهارت و درست به بیان مسئله بپردازیم گفت: باید مراحل روش تحقیق را برای سند تحول بنیادین طی کنیم.

 

نهمین برنامه در این اردو نشست بصیرتی با سخنرانی سرهنگ محمد رضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران با موضوع دستاوردهای انقلاب در چهل سال بوده است.

در پایان اختتامیه و اهدا جوایز به برندگان مسابقه ورزشی ، مسابقه فرهنگی و دیگر عوامل اجرایی در این برنامه بوده است.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها