انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23719
12:56
باحضور مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان و کارشناس مسئول سیاسی آقای محمود قاسمی

همایش بصیرتی و روشنگری کانون بسیج فرهنگیان قهاوند

مدیر کانون بسیج فرهنگیان قهاوند گفت: همایش بصیرتی و روشنگری با حضور بیش از 250نفر از فرهنگیان بسیجی با سخنرانی کارشناس مسائل سیاسی آقای قاسمی و مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان سرهنگ دوم محمد ملایی در کانون شهید پورمیدانی این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   مسئول بسیج فرهنگیان استان همدان در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم با بیان اینکه این همایش ها به منظور ارتقاء سطح دانش و بصیرت سیاسی-دینی فرهنگیان بسیجی در زمینه مبانی معرفتی و فکری اسلام با تأکید بر ولایت فقیه در سطح فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: برگزاری چنین دوره های آموزشی باعث می شود فرهنگیان در خصوص بنیان های حکومت اسلامی و ولایت فقیه با آگاهی بیشتر در مدارس حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه ما در بحث مطالبه‌گری و بصیرت‌افزایی و روشنگری الزاماتی داریم، ادامه داد: باید ابتدا اوضاع و احوال آموزش و پرورش را در حوزه‌های مختلف رصد کنیم و وضع موجود را تحلیل و آسیب‌شناسی کنیم، سپس تصمیم‌گیری برای رسیدن به هدفی مطلوب را داشته باشیم.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان با اشاره به اینکه دشمن دراز مدت در نفوذ فرهنگی کار می کند، گفت: باید هوشیار باشیم و فرهنگیان به دور از سیاست زدگی در کنار هم با راهکارهای مثبت، دقیق و سرنوشت ساز در تربیت نسلی پویا و فعال و انقلابی کار کنند.

ملایی با تأکید بر مطالبه‌گری عنوان کرد: وظیفه بسیج فرهنگیان است که از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب در آموزش و پرورش دفاع کند.

وی یادآور شد: تکلیف در آموزش و  پرورش روشن است، ما علاوه بر دستورات دینی و مذهبی فرمایشات مقام معظم رهبری را داریم که وظیفه ما را برای پیگیری و رصد مشخص می‌کند.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان گفت: در آموزش و پرورش باید در خصوص بحث سند تحول بنیادین، معلمان پرورشی، مدارس غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان، معوقات معلمان، آسیب‌های اجتماعی، تجهیزات وغیره مطالبه‌گری شود.

وی با بیان اینکه بسیج فرهنگیان با کار کردن در عرصه نظام، انقلاب و ولایت باید تشکیلاتی کار کند، ادامه داد: باید کمیته‌هایی فعال با افراد فعال تشکیل شود.

ملایی تصریح کرد: هدف جبهه دشمن روشن است همه می‌دانیم که چه چیزهایی را در این کشور هدف قرار داده‌اند و می‌خواهند ما دین، امنیت، آسایش، اقتصاد مدرن، توانایی پیشرفت و... نداشته باشیم و به هر وسیله‌ای که می‌توانند از فضای مجازی تا حضور فیزیکی کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: بسیج فرهنگیان باید در حل مشکلات آموزش و پرورش یک پشتوانه فکری قوی باشد و این سازمان را حمایت کند، باید فکر واحدی در بدنه تمام تشکل‌های آموزش وپرورش ایجاد شود.

در ادامه آقای قاسمی کارشناس مسایل سیاسی به تحلیل و بررسی مسایل سیاسی و اقتصادی روز کشور پرداختند وگفتند:دشمنان برعقیده اند که باید  ذائقه مردم را عوض کنیم  در تمام مباحث  اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی  و مرحله به مرحله شروع کرد.

 قاسمی با بیان اینکه  حماسه حسینی و مهدویت موجب زنده نگه داشتن  اسلام است  تصریح کرد: دشمنان بر این عقیده اند که باید دوبال شیعه را که حماسه حسینی و مهدویت است و شوق به شهادت  و انتظار مهدویت را در شیعیان کاهش دهند و نگذارند نسل شیعه زیاد شود.

 وی ادامه داد:دشمنان ولایت فقیه را  هدف گرفته اند و در صدد از بین بردن  روحیه انتظار و خود باوری  و اصل ولایت فقیه هستندو افزایش شبکه های اجتماعی و تولید برنامه های مستهجن نیز در راستای همین هدف شان است.

و درپایان همایش فرهنگیان باپرسش وپاسخ خوب ومنطقی قاسمی که باصبر و حوصله جواب سوالها را پاسخ دادند مراسم خاتمه یافت.

لازم به ذکراست نشست روشنگری و دوره آموزش ضمن خدمت با مشارکت آموزش و پرورش و  کانون بسیج فرهنگیان سپاه منطقه قهاوند در محل کانون شهید پورمیدانی اداره آموزش و پرورش منطقه قهاوند برگزار شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها