انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23783
13:23
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد

لزوم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر از جوانان مومن و انقلابی هستند که نیازمند حمایت هستند، گفت: اگر افراد برای احیای فریضتین احساس ناامنی کنند از اجرای آن امتناع می‌کنند.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل از بسیج؛سردار مظاهر مجیدی امروز در گردهمایی امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر از جوانان مومن و انقلابی هستند که نیازمند حمایت هستند، اظهار داشت: اگر افراد برای احیای فریضتین احساس ناامنی کنند از اجرای آن امتناع می‌کنند.

وی بیان کرد: برای انجام رسالت خود به ویژه حفظ نظام باید در گام نخست امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر اینکه تذکر لسانی را باید از خود آغاز کرد، افزود: منطبق کردن رفتار خود با آموزه‌های دینی انسان را در راه سعادت و خوشبختی قرار می‌دهد.

وی وجود برخی منکرات نظیر تضعیف حقوق اقشار ضعیف را دردآور توصیف کرد و گفت: برخورد با افراد متخلف یکی از رویکردهای اصلی امر به معروف و نهی از منکر است.

سردار مجیدی با بیان اینکه احیای فریضتین بزرگ‌ترین درس عاشورا بود، اظهار داشت: اقامه نماز جماعت به ویژه در نهادها و سازمان‌ها از بروز فساد و فحشا پیشگیری می‌کند.

*لزوم مردمی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر

معاون سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیای امر به معروف و نهی نیز محدود کردن دامنه امر به معروف به حجاب را نادرست دانست و گفت: عفاف و حجاب مساله بسیار مهمی است اما نباید فریضه امر به معروف تنها به این مساله محدود شود.

جعفر شهبازی تاکید کرد: علت کندی پیشرفت در اجرای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر منحصر شده این فریضه تنها به یک موضوع خاص است.

وی از تشکیل 33 شورای امر به معروف خبر داد و اضافه کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در تمام اداره‌های استان راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همدان بر مردمی کردن فریضتین تاکید کرد و افزود: ابتدا باید دیدگاه مردم را نسبت به امر به معروف و نهی از منکر تغییر داد و با رفتار درست افراد را از انجام منکر بازداشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ابتدا باید از نخبگان جامعه آغاز کرد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: بهترین راهکار برای ایمن ماندن در برابر منکرات، شناسایی و احصای آنها و آسیب شناسی علت بروز منکرات است.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت اضافه کرد: شوراها با همفکری و تعامل با یکدیگر مصادیق امر به معروف و نهی از منکر را شناسایی و برای رفع آنها راهکار ارایه دهند.

وی امید آفرینی را در وضعیت کنونی جامعه بسیار با اهمیت دانست و ادامه داد: در آموزه های دینی نیز به مساله امیدآفرینی در جامعه بسیار تاکید شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند که در دوران دفاع مقدس و جنگ با رژیم بعثی با وجود کمبود ارزاق مردم اما با اقتدار از مشکلات خارج شدیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها