انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23792
13:54

با حضور تقی نیا،معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران برگزار شد: اولین همایش توانمندسازی آموزش دهندگان دوره های سوادآموزی قائم شهر

اولین همایش توانمند سازی آموزش دهندگان دوره های سوادآموزی با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در کانون خواهران آموزش و پرورش قائم شهر برگزار شد.

 تقی نیا در مراسم همایش توانمندسازی آموزش دهندگان سوادآموزی قائم شهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: سوادآموزی یکی از ارکان اساسی تأسیس یونسکو از ابتدا تاکنون بوده است.

وی با بیان اینکه سواد آموزی در ایران جایگاه ویژه ای دارد اظهار داشت: ایران یکی از کشورهایی است که علاوه بر آموزش های رسمی مقاطع مختلف تحصیلی ، به سواد آموزی به عنوان فرصت دوم برای جبران و اعاده حقوق معطل شده افراد محروم از سواد می نگرد و آن را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از نظام آموزشی بر می شمارد .

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در ادامه سخنان خود افزود: مسئله آموزش بزرگسالان بعد از انقلاب در ایران با پیام امام خمینی(ره) مبنی بر‌آن که «لازم است تمام بی‌سوادان، برای یادگیری و تمام خواهران و برادران باسواد برای یاددادن، بپا خیزند»؛ ‌آغاز شد .

تقی نیا با بیان تأثیر سوادآموزی بر روند توسعه و ترویج صلح پایدار تصریح کرد: سواد آموزی باعث کاهش آسیب های اجتماعی و اقتصادی میشود و اثر سواد آموزی و آموزش بزرگسالان بر اقتصاد مقاومتی در جامعه ما انکار ناپذیر است.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها