انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23897
13:05
وزیر آموزش و پرورش

دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم تصویب شد

وزیر آموزش و پرورش درباره دروس امتحان نهایی نیز گفت: شورای عالی آموزش و پرورش دروس امتحان نهایی را تصویب کرده است که ۱۰ تا ۱۱ درس دروس در پایه دوازدهم امتحان نهایی است البته هنوز به تأیید رئیس جمهور نرسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز آغاز تحصیل دانشجومعلمان بود امسال از دو طریق امکان جذب فراهم شد که تعداد ۱۸ هزار نفر برای مقطع کارشناسی بود و با ماده ۲۸ بالغ بر ۳۳ هزار نفر در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل ‌شدند.

وی در خصوص به‌کارگیری زودتر دانشجومعلمان در آموزش و پرورش، ادامه داد: بر اساس طرحی در نظر داریم بعد از سال دوم، همزمان با تحصیل آنها، تدریس کنند.

بطحایی درباره کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در اولین روز سال تحصیلی نیروی انسانی را کنترل کردیم، کمبود بسیار کم است و اکنون با روش‌های مختلف کسری معلم در کلاس نداریم.

وی تصریح کرد: مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش در حال رصد است و گزارش‌های رسیده حاکیست کمبود معلم نیست و اگر موردی سراغ دارید، اعلام کنید.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره تراکم بالای کلاس‌های درس گفت: تراکم بالاست به خصوص در دوره ابتدایی در برخی مواقع تراکم خیلی زیاد است.

وی درباره به کارگیری معلمان پیشکسوت افزود: معلمان پیشکسوتی که دعوت به کار شدند همه توانمندی‌ها و قابلیت‌ها را برای کلاس درس دارند.

بطحایی با بیان اینکه تا ۶ سال آینده تعداد و دانش‌آموزان رو به افزایش است به بیش از ۱۶ میلیون نفر می‌رسد، اظهار کرد: نرخ جمعیت دانش‌آموزی بعد از ۶ سال به ثبات می‌رسد و از سویی میانگین سنوات خدمت کم شود و چالش نیروی انسانی کاهش می‌یابد بنابراین مشکل نیروی انسانی تا ۶ سال آینده است.

وی درباره دروس امتحان نهایی نیز گفت: شورای عالی آموزش و پرورش دروس امتحان نهایی را تصویب کرده است که ۱۰ تا ۱۱ درس دروس در پایه دوازدهم امتحان نهایی است البته هنوز به تأیید رئیس جمهور نرسیده است.

انتهای پیام/
فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها