انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 23986
12:57
گزارش «جوان آنلاین» از واکنش‌های فضای مجازی نسبت به صحبت‌های امروزِ روحانی؛

از آزادی بیان فقط ژستش را بلدید!

پس از سخنرانی حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، موجی از انتقادات در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و بسیاری از کاربران توئیتر، صحبت‌های رئیس جمهور را مورد نقد قرار دادند که بخشی از آنها را در ادامه می‌خوانید:

سرویس سیاسی جوان آنلاین: صبح امروز حسن روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، موضوع امید به آینده مردم را مطرح کرد و گفت: «کلید اصلی موفقیت دولت یازدهم امید مردم بود. مردم فضا را روشن می‌دیدند و شاهد بودند که هر روز گره‌ای گشوده می‌شود.»

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «بعضی‌ها می‌گویند گفتار درمانی نکنید، ولی امید درمانی درست است. گفتار درمانی خیلی مؤثر نیست اما امید درمانی به طرف می‌گوید تو مشکلی نداری، تو زنده هستی و مشکلت حل می‌شود.»

او با بیان اینکه "امروز در جامعه‌مان نیاز به تقویت امید به فردا داریم"، اظهار داشت: «نمی‌خواهم بگویم امروز مردم ما مشکل ندارند، شما ممکن است، قیمت اجناس را هر زمانی که به فروشگاه می‌روید چک کنید اما من به عنوان رئیس جمهور هر روز لیست قیمت اجناس را می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است مخصوصاً آنهایی که حقوق ثابت دارند. اما آیا ما باید در برابر مشکلات و شرایط جدید تسلیم بشویم و یا باید به همدیگر امید بدهیم و به یکدیگر کمک کنیم.» متن کامل صحبت‌های رئیس جمهور را اینجا بخوانید.

این در حالی است که جمعی از دانشگاهیان منتقد به عملکرد دولت همزمان با حضور و سخنرانی حسن روحانی در دانشگاه تهران، در مقابل سالن سخنرانی رئیس‌جمهور تجمع کردند. این تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی اعتراض خود را به عملکرد دولت اعلام کردند. آنها با سر دادن شعارهایی به عملکرد دولت مخصوصا در حوزه اقتصاد انتقاد کردند. شعار « بیکاری، گرانی؛ جواب بده روحانی» از شعارهای تجمع کنندگان است.

پس از این سخنرانی موجی از انتقادات در شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و بسیاری از کاربران توئیتر، صحبت‌های رئیس جمهور را مورد نقد قرار دادند 

منبع: جوان آنلاين

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها