انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24056
09:27
پیام معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش

«فهمیده» امروز دیگر یک تن نیست بلکه 14 میلیون دانش‌آموز «فهمیده‌»اند

آمریکا و ایادی استکباری او باید بدانند فهمیده امروز دیگر یک تن نیست بلکه 14 میلیون دانش‌آموز ما «فهمیده‌»اند و آماده دفاع از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به مناسبت سالگرد شهادت شهید فهمیده، هفته بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان طی پیامی اعلام کرد: چه راست گفت پیر فرزانه «رهبر ما آن طفل سیزده ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ‌تر است، با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید» و اگر همه ما شهید فهمیده را فهمیده بودیم اکنون همه کودکان سرزمین ما خود یک فهمیده بودند.

دانش‌آموزان دیروز در 13 آبان 57 با فریادهای خروشان و جنگ و گریز خیابانی و سرانجام شهادت خویش، پایه‌های استکبار را به‌لرزه درآوردند و انقلاب را شتاب بخشیدند و به پیروزی رساندند؛ در زمان دفاع مقدس نیز دانش‌آموزان و معلمان بسیجی در جبهه‌های حق علیه باطل پیش تاختند و با تقدیم 36 هزار شهید دانش‌آموز و حدود 5 هزار معلم شهید، حماسه‌هایی بزرگ و جاودانه رقم زدند. تا جایی که امام بوسه بر بازوان آنها را افتخار خود دانست. اما دانش‌آموز امروز باید با حضور پرشور خود در تمام صحنه‌ها و از طریق شناخت جهان متحوّل امروز و با تکیه بر ایمان و اعتقاد خویش در اعتلای روحی، فکری و عملی خویش تلاش کند.

در این پیام آمده است: بسیج شجره طیبه‌ای که در دوران دفاع مقدس بالید و تنومند شد و به درختی تناور تبدیل شد و امروز ما شاهد ثمره دادن آن در ابعاد مختلف هستیم، و یکی از این ثمرات و میوه‌ها همین بسیج دانش آموزی است که از آن درخت تناور منشعب شده است که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در مورد آنان فرمودند « امروز شما دانش‌آموزان باید امید ضد انقلاب را مبدل به یأس کنید» و این میسر نمی‌شود مگر در سایه نهادینه شدن فرهنگ بسیجی در نسل نوجوان و جوان امروز ما.

دانش‌آموزان عزیز، آینده‌سازان کشور اسلامی ایران، اکنون دیگر جنگ ما با دشمن صرفاً جنگ با تفنگ و تانک نیست، دشمن در کنار جنگ سخت و جنگ‌های نیابتی که راهبرد همیشگی اوست، استفاده از جنگ نرم را در دستور کار اصلی خود قرار داده و ما نیز باید دفاع خود را تغییر دهیم، چرا که ما هیچگاه جنگ طلب نبوده‌ایم و نخواهیم بود اما دفاع را بر خود واجب می‌دانیم.

دفاع امروز، دفاع در جبهه‌های سایبری و جنگ نرم و حضور بسیجی‌وار در فناوری‌های نوین است؛ در این عرصه نیز باید سرآمد باشید. آمریکا و ایادی استکباری او باید بدانند فهمیده امروز دیگر یک تن نیست بلکه 14 میلیون دانش‌آموز ما «فهمیده‌»اند و آماده دفاع از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی جمهوری اسلامی ایران هستند.

امسال تقارن روز بسیج دانش آموزی و اربعین حضرت اباعبدالله الحسین را نقطه عطفی می‌دانیم تا تجدید میثاقی داشته باشیم با سرور و سالار شهیدان و 72 تن شهدای کربلا در پاسداری از خون شهیدان با شعار «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة» و اجازه نخواهیم داد آمریکا به رویاها و خیالپردازی‌های خود جامه عمل بپوشاند و شکست مفتضحانه دیگری را برای آمریکا در عرصه‌ای دیگر رقم خواهیم زد.

به امید روزی که پرچم پر افتخار ایران اسلامی بر فراز عرصه های علمی، ورزشی و فرهنگی در سراسر جهان به وسیله شما دانش‌آموزان به اهتزاز درآید و شاهد موفقیت شما باشیم.

انتهای پیام/
فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها