انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24063
13:22

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: بیش از ۴۰هزار دانش آموز، آموزش‌های پدافند غیرعامل را فراگرفتند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از ۴۰ هزار دانش آموز مازندرانی تحت پوشش دوره های آموزشی پدافند غیر عامل قرار گرفتند.

 «عسکری نیکزاد» در مراسم استانی نواختن زنگ پدافند غیر عامل که در دبیرستان دخترانه شریف العلما ناحیه ۲ ساری برگزار شد، اظهار کرد: دفاع، شامل مجموع عملیات یکپارچه ای است که به دو بخش عامل و غیر عامل تقسیم می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه دفاعِ عامل وظیفه ذاتی نیروهای مسلح است، افزود: اما در بحث پدافند غیر عامل بدون استفاده از سلاح، مجموعه اقداماتی را انجام می دهیم تا در جنگ های نظامی، اقتصادی و فرهنگی در معرض کمترین آسیب قرار گیریم.  

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در ایجاد بسترهای فرهنگی پدافند غیر عامل، تصریح کرد: نباید دانش آموزان و خانواده‌ها نسبت به پدافند غیر عامل نگاه صرفاً نظامی داشته باشند. آموزش پدافند غیرعامل در مدارس استان فرصت آشنایی بیشتر دانش آموزان را فراهم می سازد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، آموزش و پرورش را اصلی ترین بستر اجرای پدافند غیر عامل دانست وخاطرنشان کرد: آگاه سازی و مقاوم سازی فرهنگی و اجتماعی جامعه نسبت به تهدیدهای جنگ نرم دشمن باید نوک پیکان استراتژی پدافند غیر عامل باشد.

نیکزاد هدف از اجرای پدافند غیر عامل در فضای آموزش و پرورش را کاهش آسیب پذیری فرهنگی در برابر تهدیدات عملیات روانی دشمن عنوان کرد و گفت: پایدار سازی سیستم های فرهنگی، ارتقای آستانه تحمل ملی، و مدیریت بحران عملیات فرهنگی و روانی از دیگر اهداف پدافند غیرعامل در سطح آموزش و پرورش است.

وی همکاری مستمر با برنامه های مدیریت پدافند غیر عامل استانداری مازندران، فراخوان مسابقات میان دانش آموزان برای جذب آنها در حوزه پدافند غیر عامل، برگزاری هشت ساعت کلاس های پدافند غیرعامل برای معلمان آموزش دفاعی، و برگزاری آموزش تربیت مربی پدافند را از جمله اقدامات این اداره کل در حوزه پدافند غیر عامل برشمرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: آموزش بیش از 40 هزار دانش آموز در سراسر استان در حوزه پدافند غیر عامل و نصب بنر و دیوار نوشته های بیانات مقام معظم رهبری در مدارس در زمینه پدافند غیر عامل از دیگر اقدامات امسال آموزش و پرورش این بخش است.

در ادامه این مراسم سرپرست استانداری مازندران اظهار داشت:آنچه امروز در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی روبرو هستیم ضرورت آموزش پدافند غیرعامل را افزون می سازد. پدافند غیر عامل هم در زمینه ابعاد نظامی و امنیتی و هم در زمینه مقابله با بلایای طبیعی مهم است و باید بدان توجه کافی داشت.

«مجید حسین زادگان» با بیان اینکه کشور ما جزو کشورهایی است که مشکلات طبیعی زیادی همچون سیل و زلزله در آن وجود دارد، تصریح کرد: اگر در زمینه بلایای طبیعی به پدافند غیر عامل توجه کرده و ساختارها را براساس آن شکل دهیم، دچار آسیب های کمتری خواهیم شد.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از حرکت عظیم مردم ایران نگران و عصبانی هستند، یادآور شد: به همین خاطر عاقلانه ترین کار این است که کشور خود را در برابر تهدیدات دشمنان مصون سازیم. از این رو مقام معظم رهبری فرمان تاریخی صادر کردند و به درستی تشخیص دادند که کشور باید تهدیدات را از خود دور کند.

به گفته حسین زادگان، آموزش پدافند غیرعامل زمینه ساز کسب آمادگی در خصوص خطرات بوده و به همین علت هوشیارسازی دانش آموزان می تواند سبب ارتقا توان و آمادگی آنان باشد.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم زنگ نمادین پدافند غیر عامل توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان و همچنین سرپرست استانداری مازندران نواخته شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها