انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24427
12:58

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران درنشست هم‌اندیشی با مدیران آموزش و پرورش گلستان: صله رحم‌های علمی، فرصتی برای پیشرفت و ارتقا است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه «همفکری و انتقال تجربیات با مدیران آموزش و پرورش استان گلستان» که صبح امروز در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، گفت: این صله رحم‌های علمی و آموزشی، بهترین فرصت است تا موفقیت‌هایمان به اشتراک گذاشته شود و ارتقا پیدا کند و برگزاری چنین نشست‌هایی، فرصتی ایجاد می‌کند تا ما بتوانیم در آموزش و همچنین علم مدیریت آموزشی، یکدیگر را تکمیل کنیم.

«عسکری نیکزاد» خطاب به مدیران و معاونان آموزشی حاضر در جلسه اظهار کرد:  بدیهی است ما با آموزشِ تنها، نمی‌توانیم در مسیر تربیت دانش‌آموزان خود موفق و کامیاب باشیم و چاره‌ای نداریم مگر اینکه به سمت و سوی آموزشِ توأم با پرورش برویم و دانش‌آموز برجسته از نظر علمی اما تربیت شده بسازیم.

وی در ادامه توضیح داد: براین اساس تربیت باید در اولویت باشد و در عین حالی‌که ما افتخار می‌کنیم در تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران، سه تن از شش تن، دانش‌آموزان مدارس مازندران بودند و خدا را شکر می‌کنیم که مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار داشتیم اما در عین حال اگر قرار باشد تمام برندگان المپیادی ما در انتهای مسیر به خارج از کشور بروند، چه سودی به خودمان می‌رسد؟ این زحمتی است که ما برای بیگانگان کشیدیم و چیزی به دست نیاوردیم.

نیکزاد در ادامه افزود: «گردش مغزها» با «فرار مغزها» متفاوت است و اگر فرزندان ما به کشورهای پیشرفته بروند، چند سال ادامه تحصیل دهند، آموزش ببینند  و به دانش روز مسلح شوند و بازگردند، این را ما می‌پسندیم، اما اگر قرار باشد ما با تلاش معلمان و همکاران، دانش‌آموز را به مسیر نخبگی برسانیم اما در زمانی‌که قرار شد محصول بدهند از کشور بروند و باز نگردند، در این شرایط ما زیان کردیم. 

وی با اشاره به اینکه رفتن یک دانش‌آموز نخبه، هزینه زیادی بر روی دست مردم می‌گذارد، گفت: اگر می‌خواهیم جلوی این رخدادها را بگیریم باید  بخش تربیتی را فراموش نکنیم  و برای دانش‌آموز تعهداتی ایجاد کنیم و درس های تربیتی و پرورشی به او بدهیم تا فراموش نکند کشور، غرور ملی، احترام به عرف و احترام به فرهنگ چیست.

این مسئول در ادامه یادآور شد: اما اگر به موازات سرمایه‌گذاری بر روی آموزش،  بر روی تربیت آنان نیز سرمایه‌گذاری کنیم، دانش‌آموزان نخبه و دانشجویانی‌که با سرمایه این مردم رتبه‌های جهانی را کسب کردند، برای ترک کشور از هم سبقت نخواهند گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در خاتمه ضمن استقبال از حضور همکاران گلستان و برگزاری چنین جلساتی، از مدیران خواست از تجربیات همدیگر استفاده کنند و در فرایند آموزش و پرورش، کار تیمی را از خاطر نبرند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها