انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24431
12:25

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان کشور

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان کشوردر خصوص سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی

بسمه تعالی
بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان کشوردر خصوص سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی
روز شنبه ۲۲ دیماه آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی برگزار شد.
سازمان مهم و تاثیر گذاری که رسالت خطیری را در تهیه محتوای آموزشی و تربیتی مورد نیاز تربیت نسل تمدن ساز جامعه اسلامی را عهده دار بوده و زمینه ساز علم آموزی و ادب آموزی دانش آموزان است.
این مجموعه همواره باید مراقب باشد تا در اثر بی احتیاطی ها مطالب نادرست به دانش آموزان القا نشود و از زاویه دار شدن اعتقادات حتی یک نوجوان جلوگیری گردد که در این صورت سازمان پژوهش در برابر این انحراف مسئول است.
در سالهای اخیر بحمدالله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان قانون اساسی پیش روی نظام تعلیم و تربیت کشور به ویژه دستگاه مهم و تاثیر گذار آموزش و پروش قرار دارد. این سند که اجماع نظریه‌های علمی در آموزش و پرورش مبتنی بر دین مبین اسلامی در تحقق حیاط طیبه است باید چراغ راه مدیران دبیران و کارشناسان همه بخش های این دستگاه بویژه سازمان پژوهش باشد.
بنا بر اذعان بسیاری از اندیشمندان، عصر حاضر عرصه رویارویی گفتمان انقلاب اسلامی ایران در برابر تمدن به بحران رسیده غرب است. لذا در این شرایط انتظارات از هسته‌های علمی و پژوهشی در تولید و بازتولید محتوای تمدن سازی نوین اسلامی و پاسخ به نیازهای تعالی بخش برای بشر امروزی و تولید گسترده ادبیات فاخر در حوزه تعلیم و تربیت با استفاده از آخرین روش های آموزشی و تربیتی، را بسیار بالا ‌برده است.
هماهنگونه که وزیر محترم و ارزشی آموزش و پرورش فرموده اند به نظر می‌رسد بخش عمده سبد یادگیری دانش آموزان از محتوایی پر شده است که باید جای خود را به مهارت‌های دیگری بدهد. چرا که دانش‌آموزان به نیازهای جدیدتری در زندگی فردی و اجتماعی خود احتیاج دارند که باید در سبد یادگیری آن نیازها و مهارت‌ها قرار گیرد. این نیز از دیگر وظایف سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی می باشد.
سازمان بسیج فرهنگیان کشور به برادر بزرگوار و دانشمند حجت الاسلام ذوعلم در قبول مسؤلیت خطیر اداره سازمان پژوهش تبریک عرض می نماید.
امید است ایشان که فردی آشنا به دانشگاه و حوزه بوده و از پیشینه طولانی و روشنی در آموزش و پرورش برخوردارند بتوانند در این سنگر مهم توفیقات روزافزون الهی را جلب نمایند. در این مسیر سازمان بسیج فرهنگیان با تکیه بر توان علمی و پژوهشی فرهنگیان بسیجی و نخبه سراسر کشور، وظیفه خود می داند با همه توان آماده همکاری با ایشان و سازمان تحت نظرشان است.
انتهای پیام//

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.