انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24637
15:13

بررسی ابعاد چگونگی عملیاتی شدن سند تحول بنیادین، راهبرد اساسی سازمان بسیج فرهنگیان

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصار الحسین (علیه السلام) گفت: هدف سازمان بسیج فرهنگیان و به عبارتی راهبرد اساسی سازمان، بررسی ابعاد چگونگی عملیاتی شدن واقعی سند تحول بنیادین است

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین (علیه السلام) استان همدان، مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصار الحسین (علیه السلام) در همایش معلم، بصیرت و انقلابی گری ضمن تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی و تسلیت ایام شهادت و سوگواری اولین مدافع حقیقی ولایت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، هدف سازمان بسیج فرهنگیان و به عبارتی راهبرد اساسی سازمان را بررسی ابعاد چگونگی عملیاتی شدن واقعی سند تحول بنیادین دانست و گفت: این موضوع جزء اساسی ترین مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی از مجموعه نظام آموزشی کشور است و سیاست های کلی بسیج کمک به دولت در جهت روان سازی و تسهیل کمک به مردم و امیدوار سازی جامعه و سرمایه انسانی نظام با حاکمیت دینی است.

اصل خصوصی سازی در آموزش و پرورش با قانون اساسی جمهوری اسلامی مغایرت دارد

محمد ملایی ادامه داد: ما در همایش به دنبال این هستیم که بخشی از لایحه بودجه سال 98 که به طور مثال به خصوصی سازی آموزش و پرورش توجه داشته است و عنوان شده بود که 10% از آموزش و پرورش باید خصوصی شود بررسی شده که آیا این خصوصی سازی به نفع آموزش و پرورش است یا نیست؟ و مستحضر هستید که اصل خصوصی سازی در آموزش و پرورش با قانون اساسی جمهوری اسلامی و سند تحول بنیادین مغایرت دارد زیرا عملا عدالت اموزشی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

رویکرد بسیج فرهنگیان، تبیین سند تحول و جایگاه معلمان در برنامه ششم توسعه

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به نظام رتبه بندی معلمان گفت: رویکرد بسیج فرهنگیان، تبیین سند تحول و جایگاه معلمان در سند و برنامه ششم توسعه است. دولت در برنامه خود برای ارتقاء جایگاه معلمان هفت تکلیف دارد که یکی از آنها اجرای سند تحول است و دیگری رتبه بندی معلمان است که با اجرای آن انقلاب عظیمی در معیشت فرهنگیان رخ می دهد. دولت در بودجه برای نظام رتبه بندی معلمان یک ردیف خاص یعنی (2000 میلیارد توامن) قرار داده است اما برآوردها نشان می دهد 14000 میلیارد اعتبار لازم است. ما به دنبال تسهیل در روند رسیدگی به عملیاتی شدن مطالبات فرهنگیان به صورت قانونی و منطبق بر اسناد بالادستی نظام مثل برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین از مسئولین قوای مجریه و مقننه و قضاییه هستیم.

هم افزایی و انسجام نیروهای انقلاب و ایجاد وحدت رویه بین مسئولین آموزش و پرورش و سپاه، هدف همایش های بصیرتی

سرهنگ ملایی، هدف همایش های بصیرتی در استان را هم افزایی و انسجام نیروهای جبهه انقلاب و ایجاد وحدت رویه بین مسئولین آموزش و پرورش و سپاه دانست و افزود: امروز بحمدلله ما در بالاترین سطح ارتباط با مدیر کل و مسئولین آموزش و پرورش هستیم. الحمدلله این تعامل و هم افزایی بیانگر آینده ای بسیار روشن خواهد بود. ما طرح های شهید بهنام محمدی، شهید حججی، ایران یار، جهادی خدمت را در آموزش و پرورش داریم که در اجرای طرح شهید بهنام محمدی جزء دو استان برتر کشور هستیم. با هم افزایی و تعالی که مجموعه سپاه و بسیج با مدیران عالی آموزش و پرورش دارند به سرعت این موضوعات پیگیری می شود و کلام آخر اینکه ما، بسیج را مجموعه ای عمومی و انقلابی و برخاسته از بطن مردم و حامی مستضعفین می دانیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها