انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24673
10:52

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری خبر داد: اکران فیلم های منتخب چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد، در مدارس ناحیه یک ساری

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری از اکران فیلم های منتخب چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد، در مدارس ناحیه یک ساری خبر داد.

«حامد دیانی» گفت: فیلم یکی از شیوه های آموزشی غیر مستقیم است که می توان توسط آن نکات آموزشی را به دانش آموزان منتقل کرد؛ بر همین اساس، جشنواره فیلم رشد تلاش می کند بستر لازم برای تفکر، آموزش و یادگیری در میان دانش آموزان را فراهم کند و با استفاده از ابزار فیلم (به ویژه فیلم کوتاه) به آموزش مفاهیم مختلف بپردازد.

دیانی، بهره گیری از صنعت سینما در مدارس جهت انتقال مفاهیم عالی، اندیشه های دینی و کرامت انسانی به نسل جوان و نوجوان و همچنین توسعه فرهنگ بکارگیری از فیلم آموزشی در فرایند آموزش و برنامه های درسی را از اهداف جشنواره برشمرد و افزود:در واقع آموزش مفاهیم علمی و آموزشی با شیوه های خلاقانه از اصلی ترین اهداف جشنواره فیلم رشد است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری، از اکران فیلم های منتخب چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد، در مدارس ناحیه یک ساری خبر داد و تصریح کرد: فیلم هایی(کوتاه) مستند، پویا و داستانی برای دانش آموزان 10 مدرسه ابتدایی، 7مدرسه دوره اول متوسطه و 7 مدرسه دوره دوم متوسطه، و در مجموع برای بیش از 3300 دانش آموز مقاطع تحصیلی به صورت رایگان به نمایش گذاشته شد.

لازم به ذکر است؛ دانش آموزان در پایان اکران هر فیلم، در بحث و پرسش و پاسخ مربوطه مشارکت کردند و همچنین با اجرای مسابقاتی با موضوع مربوطه، به برندگان جوایزی اهداء شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها