انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24675
10:54

مدیر هسته گزینش آموزش وپرورش مازندران: نگاه گزینش به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آینده‌نگرانه است

مدیر هسته گزینش آموزش وپرورش مازندران در جمع دانشجویان پردیس فرهنگیان شهید مطهری نوشهر گفت: نگاه گزینش به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و جمیع دانشجویان نگاهی آینده‌نگر به عنوان یک مدیر و کارگزار در نظام جمهوری اسلامی است.

«حسین کمالی» در جمع دانشجویان پردیس فرهنگیان شهید مطهری نوشهر افزود: تمامی کشورها برای دستیابی به نیروهای کارآمد و متخصص انتخاب و گزینش نیرو را مدنظر قرار داده و در جمهوری اسلامی ایران نیز حضرت امام (ره) در سال 61  فرمان تشکیل نهاد گزینش را دادند.

مدیر هسته گزینش آموزش وپرورش مازندران با اشاره به دوراندیشی و دقت نظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که گزینش را امری حیاتی بر شمردند، اظهار داشت: امام (ره) فرمودند ملاک تشخیص و بررسی وضعیت گزینشی افراد، حال فعلی آنها و معیار گزینش افراد باید در راستای اسلام و موازین اسلامی باشد.

وی با تأکید بر نقش هدایتگری گزینش تصریح کرد: نگاه گزینش به دانشجویان نگاهی آینده‌نگر به عنوان یک مدیر و کارگزار در نظام جمهوری اسلامی است. بر این اساس رویکرد دانشگاه فرهنگیان که تربیت معلم در تمامی عرصه‌ها براساس سند تحول است، باید به گونه ای باشد که  دانشجویان و معلمان رفتار و عملکردی در شأن و جایگاه معلمی داشته باشند.

مدیرهسته گزینش آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه نظام تعلیم وتربیت نهادی اجتماعی و فرهنگی است، خاطرنشان کرد: آموزش وپرورش به عنوان بهترین عامل انتقال و اعتلای فرهنگ در جامعه اسلامی و تحقق حیات طیبه است و به همین خاطر باید نیروهایی در شأن و تراز شاخص‌های این دستگاه وارد آموزش و پرورش شوند.  

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان قوانین و ضوابط حاکم برگزینش و ضوابط عمومی گزینش اخلاقی، اعتقادی و سیاسی و همچنین ضوابط اصلح در گزینش بر رعایت آن تاکیدکرد.

کمالی بر التزام به مفاد ماده 2 قانون گزینش که براعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی، التزام عملی به احکام اسلام، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق، عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمانها و گروه‌های غیر قانونی، عدم سابقه محکومیت کیفری مؤثر و عدم اعتیاد به مواد مخدر می‌پردازد تاکید کرد.

در پایان این دیدار مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش استان مازندران و هیئت همراه به سوالات دانشجو معلمان این دانشگاه پاسخ دادند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها