انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24676
10:56

با حضور در کارگاه و نمایشگاه توانمندی‌ها صورت گرفت؛ دیدار معاون آموزش و پرورش مازندران با چهره موفق سوادآموزی استان

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران در کارگاه و نمایشگاه توانمندی‌های چهره موفق سوادآموزی استان حضور یافته و با او به نشست و گفتگو پرداخت.

«مریم آشفته» چهره موفق سوادآموزی استان است که روزی به دلیل معلولیت از ادامه تحصیل جا ماند، اما در 13 سالگی در کلاس‌های نهضت سوادآموزی حضور یافته و امروز مدرک کارشناسی ارشد دارد.

این بانوی کارآفرین امروز در حالی که دانش‌آموخته کارشناسی ارشد روانشناسی است، در زمینه هنرهای تجسمی، نقاشی، پولک دوزی و صنایع دستی نیز دستی در کار داشته و به عنوان کارآفرین و مربی فعالیت می‌کند. او تدریس جوانان معلول را نیز برعهده داشته و آنها را با این هنرها آشنا می‌کند.

معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران در راستای افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های این بانوی کارآفرین در کارگاه او حضور یافته و ضمن بازدید از مجموع فعالیت‌ها و آثار در زمینه های مختلف ، به گفتگو با خانم آشفته پرداخت.

داود تقی نیا در این دیدار، سوادآموزی را راهی برای افراد بازمانده از تحصیل دانسته و گفت: سوادآموزی برای افرادی که به هر دلیلی نتوانستند به تحصیل رسمی بپردازند فرصتی فراهم می‌کند تا هیچ کس از تحصیل علم و دانش بازنمانده و همه‌ی انسان‌ها بتوانند به حق طبیعی خود یعنی علم‌آموزی دست یابند.

وی با بیان اینکه معلولیت محدودیت نیست، افزود: درست است که خانم آشفته براساس تعریف برخی از ما از نظر جسمی معلول به حساب می‌آید، اما این به هیچ عنوان محرومیت و محدودیت نیست. خانم آشفته با اینکه تا 13 سالگی از تحصیل علم بازمانده بود اما با فرصتی که سوادآموزی در اختیارش گذاشت توانست قدم در راه بزرگی بگذارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها