انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24686
13:30

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: یادواره «2 هزار شهید، 2 هزار مدرسه» سند اعتبار آموزش و پرورش مازندران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: یادواره «2 هزار شهید، 2 هزار مدرسه» سند اعتبار آموزش و پرورش مازندران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

«عسکری نیکزاد» در یادواره «2 هزار شهید، 2 هزار مدرسه» که صبح امروز به مناسبت 22 اسفند روز ملی گرامیداشت شهدا در دبیرستان دخترانه مرحوم رنجبر شهرستان سیمرغ برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه موجب اعتبار فرهنگی آموزش و پرورش مازندران است.

وی با بیان اینکه باید هر چه بیشتر در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم، افزود: بهترین بستر برای این فرهنگسازی مدارس و دانش آموزان هستند. از این رو از سال 93 طرح 2 هزار یادواره شهدا به محوریت 2 هزار شهید دانش‌آموز استان در 2 هزار مدرسه برگزار شده و هرساله یک شهید برای یک مدرسه به عنوان شهید شاخص انتخاب می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: به این وسیله هر سال دانش‌آموزان هر مدرسه با زندگینامه و سیره یک شهید آشنا شده و می‌توانند از وصیت‌نامه او، راه او و رفتارو منش او الگوبرداری کرده و آن شهید را سرمشق خود در زندگی بدانند. اینگونه فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری در راه دین و میهن به نسل‌های جوان منتقل شده و آنها به وظیفه و تکلیف خود آگاه می‌شوند.

نیکزاد وظیفه و تکلیف هرفرد را مطابق هر زمان دانسته و خاطرنشان کرد: امروز نیز وظیفه و تکلیف از هیچ کس ساقط نشده و تکلیف دانش‌آموزان ما امروز این است که در راه اعتلای میهن اسلامی خود بکوشند، ارزش‌های الهی و اسلامی و احکام ناب دین همچون حجاب را گرامی بدارند و در راه پیشرفت و سرافرازی کشور خود بکوشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه شهدا قهرمانان دینی و ملی ما هستند، یادآور شد: کشور ما همواره در طول تاریخ مورد هجوم و تهدید دشمنان خارجی بود و در جنگ‌های مختلف به این کشور حمله شد. اما در دفاع مقدس جوانان و مردم این کشور نشان دادند که حاضر نیستند زیر بار ظلم رفته و جور دشمنان را نمی‌پذیرند.

او با بیان اینکه شهدا بدون هیچ توقعی به جبهه‌ها می‌شتافتند، بیان کرد: آنها دفاع از دین، میهن و ناموس کشورشان را همچون ادای نماز برای خود نوعی تکلیف می‌دانستند و برای این تکلیف تا پای جان ایستادند. امروز نیز اگر ما در ادای تکلیف کوتاهی کنیم باید روزی جواب شهدا را بدهیم.

نیکزاد مزیت طرح 2 هزار یادواره شهدا را مشارکت فعال دانش‌آموزان در اجرا و برگزاری آن دانسته و گفت: این موجب می‌شود که دانش‌آموزان از نزدیک با حال و هوای ایثار و شهادت آشنا شده و از شهدا به عنوان الگوهای خود درس بگیرند. شهدا الگوهای تمام و کمال ما هستند و به همین خاطر باید کاری کنیم که شهدا به افراد بیشتری شناسانده شوند.

این مسئول تلاش برای برگزاری هرچه بهتر چنین برنامه‌هایی را از جمله مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش دانسته و تأکید کرد: باید تلاش کنیم چنین برنامه‌هایی در اوج غنا و آگاهی برگزار شود. چنین رسالتی براساس سند تحول بنیادین بر دوش ما گذاشته شده تا بتوانیم فرهنگ ناب دفاع مقدس را به نسل‌های بعد منتقل سازیم.

شایان ذکر است در این مراسم که مدیرکل بنیاد شهید استان مازندران نیز در آن حضور داشت، در پایان تندیس یادبود شهید قاسم عبادی شهید سرافراز شهرستان سیمرغ توسط مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به پدر بزرگوار آن شهید والامقام اهدا شد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها